Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konsorcjum Sygnity ma umowę z PSE

0
Podziel się

Wartość brutto 3-letniej umowy to 18,94 mln zł.

Konsorcjum Sygnity ma umowę z PSE
(domin_domin/iStockphoto)
bEikfwlN

Konsorcjum spółek Sygnity i Winuel (z grupy Sygnity) podpisało umowę na serwis techniczny platformy sprzętowo-programowej systemu SIRE, eksploatowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, poinformowała grupa w komunikacie. Wartość brutto 3-letniej umowy to 18,94 mln zł.

_ Umowa obejmuje sprzęt i oprogramowanie HP oraz urządzenia sieciowe Cisco _ - czytamy w komunikacie. SIRE (System Informatyczny Rynku Energii Elektrycznej) to jeden z największych projektów, jakie zostały zrealizowane przez Winuel. System, eksploatowany przez PSE nieprzerwanie od 2007 r., jest kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania rozliczeniami dobowo-godzinowymi w elektroenergetyce.

Wspomaga wszystkie procesy techniczne i handlowe zachodzące na rynku bilansowym, począwszy od zbierania ofert, interaktywnego planowania, grafikowania, fizycznej realizacji kontraktów, a skończywszy na rozliczeniu ilościowym i wartościowym rynku energii elektrycznej czynnej i rynku technicznego.

bEikfwlP

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka Sygnity miała 43,09 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 96,25 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 345,02 mln zł wobec 408,37 mln zł.

bEikfwmq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)