Notowania

Przejdź na
msz
04.10.2012 10:19

Konsorcjum z Mostostalem Zabrze złożyło pozew

Konsorcjum Budusa z Mostostalem Zabrze-Holding złożyło w sądzie pozew przeciwko Miastu Łódź.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Konsorcjum Budusa z Mostostalem Zabrze-Holding złożyło w sądzie pozew przeciwko Miastu Łódź. Konsorcjum wnosi o zmianę warunków umowy na budowę stadionu i hali sportowej w Łodzi a w przypadku braku możliwości wprowadzenia zaproponowanych zmian - o rozwiązanie umowy - podał Mostostal Zabrze w komunikacie prasowym.

Konsorcjum wnioskuje o zmianę w umowie sposobu płatności przez Miasto Łódź na rozliczenie częściowe w formie płatności miesięcznych zgodnie z zaawansowaniem prac. W przypadku, gdy sąd oddali wniosek o zmianę warunków umowy, w pozwie wnosi się o całkowite rozwiązanie umowy pomiędzy konsorcjum a Miastem Łódź.

Pozew wnosi też o zabezpieczenie roszczeń stron objętych pozwem do czasu zakończenia postępowania. W obecnym kształcie umowa przewiduje zapłatę ponad 97 proc. wynagrodzenia za realizację kontraktu po zakończeniu i odbiorze robót budowlanych.

Mostostal Zabrze podał, że do tej pory poniósł jedynie koszty prac projektowych i prace przygotowawcze do rozpoczęcia właściwego etapu budowy. Wobec obecnych trudności z pozyskiwaniem bankowego finansowania inwestycji budowlanych, konsorcjum nie ma możliwości zaangażowania własnych środków finansowych w wystarczającej wysokości (ponad 200 mln zł) do dalszej realizacji budowy stadionu i hali sportowej.

Umowa pomiędzy konsorcjum Budusa i Mostostalu Zabrze-Holding i Miastem Łódź na realizację inwestycji zaprojektowania i wybudowania stadionu miejskiego oraz hali sportowej w Łodzi ma wartość 218,3 mln zł brutto (177,5 mln zł netto). Udział Mostostalu w konsorcjum wynosi 50 procent. 28 września 2012 roku Budus złożył wniosek o ogłoszenie upadłości układowej spółki.

Tagi: msz, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz