Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex ma roboty na niemal 2 mld zł

0
Podziel się:

Poziom zamówień Grupy Kopex, producenta sprzętu górniczego, miał wartość 1,99 mld zł na koniec kwietnia 2012 roku i przekraczał o 55,9 proc. poziom sprzed roku. Kopex przewiduje powrót do wyższych wyników już w drugim kwartale tego roku.

Kopex ma roboty na niemal 2 mld zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUpjUhx

Poziom zamówień Grupy Kopex, producenta sprzętu górniczego, miał wartość 1,99 mld zł na koniec kwietnia 2012 roku i przekraczał o 55,9 proc. poziom sprzed roku. Kopex przewiduje powrót do wyższych wyników już w drugim kwartale tego roku.

_ - Warty podkreślenia jest dynamiczny wzrost poziomu zamówień w segmentach core businessu, gdzie wartość backlogu na koniec kwietnia tego roku przekroczyła już 1,7 mld zł - o 74 proc. więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Bardzo dobrze wygląda portfel zamówień w segmencie usług górniczych, który jest wypełniony na kolejne trzy lata _ - głosi komunikat.

Kopex podkreśla, że perspektywy drugiego i kolejnych kwartałów rysują się optymistycznie.

bEUpjUhz

_ - W kolejnym kwartale spodziewamy się powrotu do wyższych wyników. W backlogu na ten rok mamy przewidzianą finalizację dużych kontraktów dla Rio Turbio oraz dwie dostawy na rynek rosyjski do kopalni Antonovska i Butovska. W ciągu ostatnich kilku miesięcy podpisaliśmy też kilkadziesiąt mniejszych wartościowo zleceń, głównie przez Ryfamę, ZZM i PBSz _ - powiedział prezes spółki Krzysztof Jędrzejewski.

_ - Aktualnie w Polsce toczy się kilka postępowań przetargowych na dostawy obudów zmechanizowanych, w których bierzemy udział. Niektóre powinny się rozstrzygnąć jeszcze w drugim kwartale _ - dodał prezes.

Kopex miał 36,63 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 27,43 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 0,35 mln zł wobec 46,39 mln zł zysku rok wcześniej.

_ - Niekorzystny wpływ na skonsolidowany wynik operacyjny i netto Grupy miało zawiązanie rezerwy na poczet należności dla Famuru oraz słabsze wyniki spółek serbskich i australijskiego Kopex Waratah. Przy założeniu 'oczyszczenia' wyników pierwszego kwartału o odpis na należność dla Famuru, zysk EBIT wyniósłby 40,6 mln zł, a zysk netto 16,1 mln zł _ - powiedział Jędrzejewski.

bEUpjUhF

Skonsolidowane przychody segmentów działalności core businessu (usługi górnicze, maszyny i urządzenia dla górnictwa podziemnego oraz odkrywkowego, segment urządzeń elektrycznych i odlewy) w I kw. 2012 wyniosły 326 mln zł wobec 306 mln zł przychodów rok wcześniej. W I kw. 2012 w działalności core business Grupa wypracowała marżę brutto ze sprzedaży na poziomie 24,5 proc., podała też spółka.

Skonsolidowane przychody wyniosły 458,96 mln zł wobec 451,99 mln zł rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEUpjUia
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)