Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopex odniósł się do propozycji Famuru. Nie będzie połączenia?

0
Podziel się:

Zarząd uznał propozycję za bezzasadną. Zobacz pełne stanowisko spółki.

prezes Kopex, Józef Wolski
prezes Kopex, Józef Wolski (mat. pras.)
bEJGFtOt

Władze Kopeksu odniosły się do propozycji innej giełdowej spółki zajmującej się produkcją maszyn dla sektora wydobywczego - Famuru, która chce połączenia. Zarząd, na czele którego stoi Józef Wolski (na zdjęciu), uznał propozycję za bezzasadną.

Aktualizacja 14:40

Kopex otrzymał dzisiaj pismo z propozycją podjęcia negocjacji zmierzających do wypracowania koncepcji połączenia spółki Kopex i Famur poprzez przeniesienie całości majątku pierwszej z nich na drugą.

bEJGFtOv

Kopeks poinformował, że przed otrzymaniem wyżej wskazanego pisma nie były prowadzone żadne rozmowy. -_ Pismo oraz wymieniony wyżej raport bieżący, termin i sposób ich przekazania przyjęte zostały z dużym zaskoczeniem. Stąd też, w ocenie zarządu przedstawiona w dniu dzisiejszym jednostronna propozycja jest bezzasadna _ - czytamy w komunikacie Kopeksu.

Krzysztof Jędrzejewski, główny akcjonariusz Kopeksu, który kontroluje ponad 59 proc. akcji, jest przeciwny fuzji z Famurem. _ - Nie zamierzam sprzedawać, ani wymieniać akcji. Być może jakieś efekty synergii są, ale ja ze swojej strony nie widzę tego połączenia _ - powiedział Krzysztof Jędrzejewski.

Co proponuje Famur?

W ocenie Famuru, połączenie obu podmiotów umożliwiłoby zaproponowanie lepszej oferty dla kopalń i wzmocnienie R&D, poprawę efektywności produkcji, zagraniczną ekspansję polskiej marki, czy zapewnienie środków na dalszy rozwój.

_ - Połączone firmy wykorzystają część nadwyżki środków pieniężnych posiadanych przez Famur do poprawy struktury kapitału grupy Kopex zmniejszając presję na sprzedaż aktywów _- czytamy w porannym kopunikacie Famuru.

bEJGFtOB

Dodatkowo Famur zaproponował wzajemne powołanie członków do rad nadzorczych, w taki sposób, że do rady nadzorczej spółki Famur powołany byłby członek rekomendowany przez Kopex lub jego akcjonariusza dominującego - Krzysztofa Jędrzejewskiego, a do rady Kopeksu powołany byłby członek rekomendowany przez spółkę Famur.

W ramach przygotowania do potencjalnego połączenia, Famur planuje złożyć do końca stycznia 2014 roku wniosek do UOKIK o wyrażenie zgody na dokonanie połączenia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEJGFtOW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)