Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG cofnęła zgodę na działalność DM Wood&Company

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd na wtorkowym posiedzeniu, na wniosek Wood & Company, uchyliła w całości wydane wcześniej zezwolenie na prowadzenie działalności przez Dom Maklerski Wood & Company

- poinformowała Komisja.

O planach zakończenia działalności w Polsce Wood & Company poinformował pod koniec września. Spółka podała wtedy, że zamknięcie biura w Warszawie jest etapem przeprowadzanej obecnie restrukturyzacji firmy.

KPWiG nałożyła na DM Wood & Company karę w wysokości 30 tys. zł za naruszenie przepisów prawa. Komisja zapoznała się również z procesem likwidacji domu maklerskiego Sur5.net SA oraz ze stanem realizacji swojej uchwały z 27 września w sprawie nakazania przeniesienia papierów wartościowych i środków pieniężnych klientów Sur5.net do DM Banku Śląskiego.

Pod koniec września Komisja cofnęła w całości Sur5.net zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej i nałożyła na niego karę pieniężną 500 tys. zł.

KPWiG stwierdziła szereg poważnych nieprawidłowości dotyczących działalności maklerskiej Sur5.net, w tym w szczególności dotyczących transakcji na rynku niepublicznym.

Komisja we wtorek nałożyła na HSBC Securities Polska karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł za naruszenie przepisów prawa.

KPWiG wycofała akcje Elektrometalu SA z publicznego obrotu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)