Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG dopuściła do obrotu obligacje szwajcarskiego UBS

0
Podziel się:

KPWiG dopuściła do publicznego obrotu w tzw. „trybie obiegowym” obligacje szwajcarskiego banku UBS AG, oferowane w ramach światowego programu o wartości do 35 mld USD, podała KPWiG. Obrót wtórny obligacjami będzie miał miejsce na GPW lub CeTO./ ISB /

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) dopuściła do publicznego obrotu w tzw. „trybie obiegowym” obligacje szwajcarskiego banku UBS AG, oferowane w ramach światowego programu o wartości do 35 mld USD, podała KPWiG w czwartkowym komunikacie. Emisja obligacji odbędzie się za pośrednictwem oddziału UBS w Londynie.

Przewidziana w programie kwota 35 mld USD to maksymalna suma, jaką spółka planuje pozyskać na całym świecie i jak na razie nie wiadomo, ile z niej przypadnie na Polskę, podano w komunikacie.

„Łączna wartość nominalna obligacji, które mogą zostać wyemitowane w ramach programu nie jest ograniczona, jednakże łączna wartość nominalna wyemitowanych i istniejących obligacji nie będzie większa niż 35 mld USD. Poszczególne serie obligacji mogą być nominowane w dowolnych walutach wymienialnych” – czytamy w komunikacie.

Podmiotem oferującym akcje jest CDM Pekao SA.

Obrót wtórny obligacjami będzie miał miejsce na GPW lub CeTO. Rynek notowania obligacji poszczególnych serii zostanie określony w dodatkach cenowych poszczególnych serii, napisano w komunikacie.

UBS AG to jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych, z siedzibą w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)