Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG dopuściła do publicznego obrotu akcje Novitusa

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu 4,62 mln akcji spółki Novitus SA, z czego w ofercie publicznej będzie zaoferowane do 3,6 mln akcji - poinformowała komisja.(ISB)

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu 4,62 mln akcji spółki Novitus SA, z czego w ofercie publicznej będzie zaoferowane do 3,6 mln akcji - poinformowała komisja.

Kapitał spółki Novitus dzieli się na ponad 4,62 mln akcji w seriach A, B i E. Głównym akcjonariuszem spółki jest BRE Bank (92,6%), reszta akcji jest w rękach kadry zarządzającej.

W ofercie publicznej będzie sprzedawanych do 3,6 mln akcji, co oznacza, że w rękach nowych inwestorów może znaleźć się do 78% akcji. BRE Bank pozostanie akcjonariuszem spółki.

„Ofertę publiczną planujemy przeprowadzić jeszcze w tym roku. Zakładamy sprzedaż istniejących akcji. Częściowo z inwestycji wyjdzie nasz największy akcjonariusz, BRE Bank” – powiedział prezes Novitusa Bogusław Łatka, cytowany w komunikacie.

Funkcję oferującego akcje pełni Internetowy Dom Maklerski (IDMSA.PL).

Novitus jest producentem i dostawcą rozwiązań elektroniczno-informatycznych wspomagających pracę handlu, usług i logistyki.

Głównymi odbiorcami spółki są m.in. placówki handlowe i usługowe, sieci sklepów detalicznych i hurtowni, centra logistyczne, apteki i hurtownie farmaceutyczne, banki, urzędy pocztowe i administracji publicznej i stacje paliw.

W 2004 roku Novitus osiągnął 71,7 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz niemal 10,5 mln zł zysku netto.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)