Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KPWiG dopuszcza kolejne spółki do obrotu

0
Podziel się:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego akcje spółki informatycznej Matrix.pl oraz kłodzkiego producenta armatury przemysłowej Zetkama SA

KPWiG dopuściła do obrotu akcje spółki Matrix.pl...

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego do 1.747.105 akcji serii od A do D spółki informatycznej Matrix.pl - podała KPWiG we wtorkowym komunikacie.

W publicznej ofercie oferowanych będzie 47.000 akcji serii A, 170.000 akcji serii C oraz 200.000 akcji serii D. Obecnie kapitał zakładowy Matrix.pl dzieli się na 1.547.105 akcji serii od A do C.

Środki z planowanej emisji spółka zamierza przeznaczyć na rozwój nowych produktów z zakresu Business Intelligence oraz dalszy rozwój już oferowanych aplikacji. Część środków ma być także przeznaczona na promocję oraz rozbudowę struktur sprzedaży.

Poprzez sprzedaż akcji na rynku publicznym spółka chce również wzmocnić wizerunek i wiarygodność wśród partnerów i klientów.

Spółka nie podawała ile środków zamierza pozyskać z nowej emisji akcji. Według wcześniejszych doniesień prasowych ma to być kilkanaście milionów złotych.

Oprócz nowej emisji akcji serii D, Matrix.pl zamierza sprzedać istniejące akcje jednego ze swoich akcjonariuszy, szwajcarskiego funduszu Brevi Consulting, który posiada 14,03 proc. głosów na WZA spółki.

Prezes i główny akcjonariusz spółki Marek Kobiałka (kontrolujący 68 proc. jej akcji) deklarował, że w ciągu roku od debiutu na GPW, nie będzie sprzedawać akcji Matriksa.

W roku obrotowym trwającym od 1 kwietnia 2003 roku do 31 marca 2004 roku Matrix.pl odnotował 7,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 96,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

Matrix.pl podtrzymał niedawno swoje prognozy finansowe na rok obrachunkowy 2004/2005, który zakończy się z końcem marca 2004 r., według których zamierza zwiększyć przychody jednostkowe do 105,34 mln zł z 90,89 mln zł rok wcześniej, a zysk netto do 6,47 mln zł z 5,65 mln zł.

Najbardziej znanym produktem Matrix.pl są systemy wspomagające zarządzanie, Symfonia, skierowane głównie do małych i średnich przedsiębiorstw.

Większym firmom Matrix.pl oferuje m.in. rozwiązania informatyczne w zakresie systemów wspomagania decyzji (hurtownie danych, systemy analityczno-raportowe, zaawansowane analizy statystyczne), systemy do zarządzania ryzykiem rynkowym i operacyjnym, portale korporacyjne, serwisy transakcyjne czy systemy e-learning.

...oraz Zetkama S.A.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu 3.904.150 akcji kłodzkiego producenta armatury przemysłowej Zetkama SA, w tym w publicznej ofercie znajdzie się do 2.516.320 akcji - poinformowała KPWiG.

W publicznej ofercie sprzedawanych będzie 722.420 akcji serii A i 943.900 akcji serii B oraz do 850.000 akcji nowej emisji serii C.

Oferującym akcje jest Centralny Dom Maklerski Pekao SA.

Według wcześniejszych informacji Zetkama chciałaby zadebiutować na GPW w pierwszym kwartale 2005 roku, na rynku podstawowym.

Firma nie podawała kwoty, jaką chce pozyskać z rynku, jednak według jej wstępnych ocen może to być kilkanaście milionów złotych.

Środki z publicznej emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie możliwości produkcyjnych i rozszerzenie oferowanego asortymentu.

W 2003 roku spółka miała 61,1 mln zł przychodów i stratę netto w wysokości 601 tys. zł.

Po trzech kwartałach 2004 roku Zetkama osiągnęła 54,9 mln zł przychodów i 2,2 mln zł zysku netto.

Według wcześniejszych informacji prezesa spółki Leszka Jurasza, Zetkama w 2004 roku zwiększyła przychody o około 20 proc. i zakończyła rok na plusie.

Zetkama ma dwa zakłady produkcyjne: zakład produkcji armatury w Kłodzku oraz odlewnię żeliwa w Ścinawce Średniej. W 2001 roku kosztem 3 mln USD odlewnia została gruntownie zmodernizowana.

Zetkama zajmuje się produkcją zaworów, a także produkcją innej armatury przemysłowej wykorzystywanej w branży m.in. energetycznej, wentylacyjnej, ciepłowniczej i klimatyzacyjnej.

Większość produkcji spółki trafia za granicę. W strukturze sprzedaży połowa produkcji znajduje klientów na rynkach Europy Zachodniej, a tylko około 30 proc. stanowi sprzedaż krajowa.

Zetkama istnieje od 1946 r. W 1999 r. inwestorem strategicznym spółki został fundusz venture capital Central Europe Valves LLC. Obecnie posiada on 2.447.150 akcji spółki, które uprawniają do 80,13 proc. głosów na WZA.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)