Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krawiec prezesem Orlenu

0
Podziel się:

Wojciech Heydel podał się do dymisji. Prezesem został faworyt Skarbu Państwa - Jacek Krawiec.

Krawiec prezesem Orlenu
(spółka)
bEUSRVsl

Prezes PKN Orlen Wojciech Heydel złożył rezygnację ze stanowiska, która została przyjęta przez radę nadzorczą spółki. Rada Nadzorcza powołała Jacka Krawca [na zdjęciu] na stanowisko Prezesa Zarządu.

_ W dniu 18 września 2008 pan Wojciech Heydel, prezes zarządu PKN Orlen SA, złożył na ręce przewodniczącego rady Nadzorczej rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jako uzasadnienie wskazał nadrzędny interes spółki wobec wyczerpania dotychczasowej formuły współpracy w ramach zarządu _ - głosi komunikat.

_ Rada nadzorcza wyraziła panu prezesowi podziękowanie za wkład pracy wniesiony w rozwój spółki w minionych czterech latach _ - czytamy dalej.

bEUSRVsn

Heydel zajmował stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w okresie: 1 listopada 2004 r. - 6 czerwca 2008 r. oraz pełnił obowiązki prezesa Zarządu i generalnego dyrektora w okresie: 28 lutego 2008 r. - 6 czerwca 2008 r. Od 7 czerwca br. zajmował stanowisko prezesa spółki.

Media spekulowały od kilku dni, że na zaplanowanym na czwartek posiedzeniu rady nadzorczej może dojść do odwołania prezesa.

_ Nie wiadomo, jaki mógłby być formalny powód wniosku o odwołanie prezesa. W praktyce chodzi o to, że nie ma porozumienia miedzy nim a pierwszym wiceprezesem Jackiem Krawcem, który od dawna był typowany przez Skarb Państwa na szefa koncernu _ - czytamy w środowej _ Rzeczpospolitej _.

Krawiec - były szef Impexmetalu i Elektrimu - w maju br. przegrał rywalizację z Heydlem o fotel prezesa - został członkiem zarządu koncernu na mocy uprawnień przysługujących Skarbowi Pańtwa.

bEUSRVst

| Kim jest Jacek Krawiec? |
| --- |
| Dariusz Jacek Krawiec ukończył w 1992 roku Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, kierunek Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego. W 1992 roku był zatrudniony w Banku PEKAO S.A.; w 1993 roku w Ernst amp; Young S.A. na stanowisku Konsultanta w Dziale Doradztwa ds. Zarządzania; w latach 1993 - 1997 na stanowisku asystenta, starszego asystenta, asystenta menadżera i Menadżera w Dziale Corporate Finance w Price Waterhouse Sp. z o.o.; w latach 1997-2002 był zatrudniony w Nomura International plc Londyn - Bankowość Inwestycyjna, jako osoba odpowiedzialna za Rynek Polski. W latach 1998 - 2002 Dariusz Krawiec był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym w spółce Impexmetal S.A., a w 2002 roku Prezesem Zarządu Elektrim S.A. W latach 2003-2004 pracował na rzecz butiku inwestycyjnego Sindicatum Ltd, Londyn jako Dyrektor Zarządzający. Od 2006 roku do 25 marca 2008 roku był Prezesem Zarządu Action S.A. Był uczestnikiem konkursu na stanowiska członków Zarządu PKN ORLEN S.A. nowej kadencji ogłoszonego w lutym br. Od 7 czerwca 2008 roku do dnia dzisiejszego Pan Dariusz Jacek Krawiec był Wiceprezesem Zarządu PKN ORLEN S.A. Dariusz Jacek Krawiec był przewodniczącym rad nadzorczych następujących spółek: Huty Aluminium Konin S.A., Metalexfrance S.A. Paryż, S and I S.A. Lozanna, cemarket.com S.A. oraz członkiem rad nadzorczych następujących spółek: Impexmetal S.A., Elektrim S.A., PTC Sp. z o.o. (ERA GSM), Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o., Elektrim Magadex S.A., Elektrim Volt S.A. oraz PTE AIG. |

Po godz. 10.10, czyli po odwieszeniu notowań spółki przez GPW, walory koncernu poszły w górę i zyskiwały 1,5 procent.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku grupa PKN Orlen miała 2.294,28 mln zł zysku wobec 1.184,93 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 40.028,17 mln zł wobec 29.626,52 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

bEUSRVsO
KOMENTARZE
(0)