Notowania

krb
06.11.2008 12:26

Kredyt Bank nie odczuł spowolnienia

Bank, którego liczba klientów detalicznych przekroczyła 1 mln, ocenia, że październik nie przyniósł spowolnienia akcji kredytowej i odpływu depozytów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sandra Gligorijevic/Dreamstime.com)

Kredyt Bank, którego liczba klientów detalicznych przekroczyła 1 mln, ocenia, że październik nie przyniósł spowolnienia akcji kredytowej i odpływu depozytów.

_ - W październiku nie obserwujemy spowolnienia akcji kredytowej, w tym kredytów hipotecznych. Nie widzimy także odpływów depozytów z Kredyt Banku, utrzymujemy poziom sprzed października _ - poinformował Maciej Bardan, prezes banku.

Bank podał w czwartek wyniki za III kwartał 2008 roku. Jego zysk netto wyniósł 115 mln zł, czyli był o 16 proc. wyższy niż przed rokiem.

_ - To najlepszy kwartał od dwóch lat i drugi najlepszy w historii, przy czym ten pierwszy wynik związany był ze sprzedażą portfela kredytów _ - powiedziała na konferencji Lidia Jabłonowska-Luba, wiceprezes banku.

Prezes zapewnił, że bank nie ma problemów płynnościowych.

_ - Otrzymujemy wsparcie od inwestora strategicznego, w tym wsparcie walutowe _ - powiedział Bardan.

Bank podał w czwartek, że liczba jego klientów przekroczyła 1 mln z 985 tys. na koniec II kwartału 2008 roku.

Bank sprzedał w III kwartale kredyty mieszkaniowe o wartości 1,84 mld zł, podczas gdy w II kwartale za 1,69 mld zł. Marża na tych kredytach wzrosła w tym okresie z 1,4 proc. do 1,5 proc.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że decyzje w sprawie dywidendy będą podejmowane w grudniu.

Tagi: krb, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz