Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krosno upadnie przez opcje?

0
Podziel się

Wartość zobowiązań, m.in. z tytułu zawartych umów kontraktów terminowych, przekroczyła wartość majątku spółki.

Krosno upadnie przez opcje?
bEgEuHCJ

Łączna wycena kontraktów terminowych Krośnieńskich Hut Szkła Krosno wynosiła na koniec grudnia 2008roku minus 37,83 mln zł.

_ - Wynik na zrealizowanych (rozliczonych) w 2008 roku kontraktach terminowych wyniósł +1.330.730,26 PLN. Na dzień 31.12.2008 r. łączna wycena kontraktów terminowych wynosiła -37.826.992,47 PLN. Kontrakty te zawarte zostały jako zabezpieczenie prognozowanych przepływów walutowych netto 2009 roku i zostaną rozliczone w 2009 roku _ - podała spółka w komunikacie.

Wcześniej w piątek Krosno podało też, że zarząd złożył w sądzie rejonowym w Krośnie wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu. Przesłanką wniosku był obowiązek zaksięgowania wycen instrumentów finansowych z
tytułu zawartych umów kontraktów terminowych oraz zaktualizowanie wartości majątkowych, co spowodowało, że wartość zobowiązań przekroczyła wartość majątku spółki.

bEgEuHCL

Spółka przewiduje, że od lutego będzie prowadziła rentowną, na poziomie operacyjnym, działalność gospodarczą, starając się na bieżąco regulować swoje zobowiązania.

Krosno rozpoczęło rozmowy z wierzycielami, w tym z Bankiem BPH, Bankiem Handlowym, Bankiem Millennium, Fortis Bank Polska, PKO BP i Pekao SA.

bEgEuHDm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)