Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kruk skupił długi wartości ponad miliarda złotych za...

0
Podziel się:

Kruk wydał 120 mln zł na portfele wierzytelności w IV kwartale.

Kruk skupił długi wartości ponad miliarda złotych za...
(aldomurillo/iStockphoto)

Kruk kupił w IV kwartale 2012 roku wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 1,07 mld zł.

Windykacyjna spółka wydała w tym okresie na zakupy pakietów 120 mln zł.

Grupa Kruk kupiła w czwartym kwartale 2012 roku 17 pakietów bankowych wierzytelności detalicznych, w tym 6 w Polsce, 4 w Rumunii, 4 w Czechach i 3 na Słowacji.

W całym ubiegłym roku Kruk wydał na zakup pakietów wierzytelności około 310 mln zł. Nominalna wartość spraw nabytych przez Kruka w 2012 roku wyniosła ok. 3,6 mld zł.

W 2012 roku Kruk kupił w sumie na rynku polskim, rumuńskim, czeskim i słowackim, 53 portfele wierzytelności od instytucji finansowych i firm telekomunikacyjnych. Wśród nabytych pakietów są trzy portfele długów korporacyjnych.

W czwartkowym komunikacie prasowym spółka podała, że w 2013 roku rynek zakupów wierzytelności powinien utrzymać tendencję wzrostową.

_ - Z planowanych przez banki transakcji widzimy już dziś, że w 2013 roku na sprzedaż mogą trafić portfele o wartości nominalnej od 7-10 mld zł. Zapowiada się więc duża podaż. Na wszystkich rynkach, na których działa Grupa Kruk, na zakup portfeli wierzytelności firmy wydadzą 1,4-1,7 mld zł. Nasze aspiracje to utrzymanie 20-25 proc. udziału w rynku zakupów _ - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Kruka Piotr Krupa.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)