Notowania

bezrobocie
09.02.2009 14:16

Kryzys dobija producentów mebli

Firma Nowy Styl z Krosna zamierza zwolnić prawie 700 osób. To około 20 proc. załogi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak poinformował zarząd w komunikacie, powodem zwolnień jest kryzys gospodarczy, który dotyka branżę meblarską.

_ - Moce produkcyjne i zatrudnienie w Nowym Stylu budowane były pod kątem sprostania popytowi wynikającemu z szybkiego wzrostu gospodarczego. Wobec aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie musimy dopasować funkcjonowanie firmy do gwałtownie pogarszających się warunków makroekonomicznych _ - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bezrobocie znów dwucyfrowe. Już w styczniu? ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie;znow;dwucyfrowe;juz;w;styczniu,138,0,424586.html )

Według zarządu Nowego Stylu, zwolnienia są konieczne, by firma przetrwała trudny okres. Redukcja miejsc pracy dotknie wszystkie zakłady.

_ - Trwają konsultacje z przedstawicielami załogi, w wyniku czego powstanie szczegółowy regulamin określający procedurę przeprowadzenia zwolnień grupowych _ - poinformowała firma.

Informacja o planowanych zwolnieniach została już przekazana do powiatowych urzędów pracy w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )

| GRUPA NOWY STYL |
| --- |
| Grupa Nowy Styl jest jednym z największych na świecie producentów mebli i krzeseł; rocznie produkuje ponad 6 mln krzeseł. W firmach Grupy pracuje ponad 6 tys. osób, w tym 3 tys. 400 w Polsce. Przychody wyniosły w 2008 roku około 900 mln zł. W skład Grupy wchodzi 17 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych działających zarówno w Polsce, jaki i 12 krajach na świecie - m.in. na Ukrainie, Węgrzech, w Rosji, we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Republice Południowej Afryki. |

Tagi: bezrobocie, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz