Notowania

michelin
17.11.2008 14:55

Kryzys dotarł do Olsztyna. Michelin wstrzyma produkcję

Firma liczy, że dzięki temu uda się zachować miejsca pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Michelin Polska ograniczy produkcję. Firma liczy, że dzięki temu - w czasie kryzysu - uda się zachować miejsca pracy.

- _ Przerwy mają nastąpić na przełomie listopada i grudnia _ - poinformowała rzeczniczka firmy Ewa Konopka.

Firma będzie rotacyjnie wstrzymywać na kilka do kilkunastu dni produkcję na liniach opon do samochodów ciężarowych, osobowych i maszyn rolniczych.

_ - Doprowadzi to do zmniejszenia zapasów w magazynach, potem produkcja ma wrócić do poziomu dotychczasowego _ - podkreśliła Konopka.

W tym czasie, pracownicy z zatrzymanych linii produkcyjnych będą kierowani na urlopy, szkolenia oraz do prac remontowo-konserwacyjnych. Konopka dodała, że przez czasowe wstrzymanie produkcji zarząd Michelin Polska chce uchronić miejsca pracy.

Przewodniczący NSZZ Solidarność w olsztyńskiej firmie Jan Napierała powiedział, że związkowcy obawiają się, że wstrzymanie produkcji może być związane z ograniczeniem zarobków. Podkreślił, że zarząd firmy przekazał, iż może dojść do stosowania umów o pracę w niepełnym wymiarze godzin.

W Michelin Polska pracuje 4 tys. osób. Zakład w Olsztynie jest największą firmą na Warmii i Mazurach i jednocześnie największym w Polsce producentem opon, a także jedną z największych fabryk grupy Michelin na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W co dziesiątej firmie brakuje pracowników ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/w;co;dziesiatej;firmie;brakuje;pracownikow,217,0,372953.html )
* [ 70 tysięcy Polaków straci pracę? ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/70;tysiecy;polakow;straci;prace,98,0,373858.html )
* [ Kryzys zabierze pracę 20 mln ludzi ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;zabierze;prace;20;mln;osob,195,0,378819.html )
* [ Bezrobotni nie dostaną wyższych zasiłków ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobotni;nie;dostana;wyzszych;zasilkow,16,0,376336.html )
Tagi: michelin, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz