Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi

0
Podziel się:

Spółka Kulczyk Investments chce złożyć ofertę na kupno firmy Energa od Skarbu Państwa i jest zainteresowana udziałem w prywatyzacji grupy Lotos.

Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi
(kulczykinvestments.com)

Spółka Kulczyk Investments chce złożyć ofertę na kupno firmy Energa od Skarbu Państwa i jest zainteresowana udziałem w prywatyzacji grupy Lotos, wynika z wypowiedzi prezesa KI Dariusza Mioduskiego.

_ - Pracujemy nad ofertą [na kupno Energi] i zamierzamy taka ofertę złożyć _ - powiedział Mioduski w wywiadzie dla radia PiN.

Dr Jan Kulczyk starał się kilka lat temu o kupno tzw. grupy G8 (poprzedniczki Energi - bez elektrowni Ostrołęka).

Na początku maja Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 4,12 mln, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 82,90 proc. kapitału zakładowego, akcji spółki Energa (d. G8).

Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji upływa 1 czerwca 2010 roku o godzinie 11:00.

Mioduski poinformował, że obecnie KI koncentruje się na energetyce, paliwach i infrastrukturze. _ _

_ - Lotos i inne spółki, które działają w obszarze ropy, gazu, poszukiwań i dystrybucji to jest coś, na czym będziemy się koncentrować _ - podkreślił.

Obecnie Skarb Państwa zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić kolejny etap prywatyzacji Grupy Lotos. Strategię dla sektora naftowego przygotowuje wspólnie MSP i resort gospodarki.

Po tym, jak Skarb Państwa sprzedał w styczniu inwestorom finansowym 14 mln akcji (10,8 proc. kapitału), Lotosu, resort podał, że zobowiązał się do niesprzedawania dalszych akcji tej spółki poprzez giełdę w ciągu najbliższych 180 dni.

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział na początku roku agencji ISB, że po sprzedaży 10,8 proc. akcji Lotosu resort chce sprzedać kolejne akcje inwestorowi branżowemu lub z dostępem do złóż, co spowoduje obniżenie udziału Skarbu Państwa poniżej 50 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)