Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kulczyk stracił wyłączność. Grad ma chętnych na Eneę

0
Podziel się:

Resort skarbu chce rozliczyć transakcję do 31 marca 2011 roku.

Kulczyk stracił wyłączność. Grad ma chętnych na Eneę
(kprm.gov.pl)

Minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że w sprawie sprzedaży Enei pozostało jeszcze wiele kwestii do negocjacji. Dlatego zdecydował o powrocie do negocjacji z większą liczbą inwestorów_ _.

_ - Uważamy, że powrót do negocjacji równoległych jest na tym etapie jak najbardziej wskazany. Dbając o interes Skarbu Państwa, taką decyzję podjąłem _ - mówił minister i odmówił szczegółowych informacji i komentarzy na ten temat ze względu - jak podkreślił - _ na dobro tego procesu _.

Wcześniej przedstawiciele MSP mówili, że oprócz warunków cenowych przedmiotem negocjacji są również zobowiązania inwestorów co do przyszłych inwestycji w grupie Enea, a także źródła ich sfinansowania.

Resort skarbu poinformował we wtorek, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei. Nie ujawnił jednak nazw firm.

Do 3 listopada Kulczyk Holding miał wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi. W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Oprócz Kulczyk Holding, resort skarbu - według doniesień medialnych - prowadził negocjacje z GDF Suez.

MSP planuje rozliczyć transakcję sprzedaży Enei do 31 marca 2011 roku. Rzecznik Kulczyk Holding Marta Wysocka powiedziała, że Kulczyk Holding otrzymał od MSP zaproszenie do rozmów w sprawie kupna Enei, po tym jak spółce skończył się okres wyłączności w negocjacjach.
_ _

_ - Otrzymaliśmy od MSP pismo z zaproszeniem do negocjacji i zamierzamy wziąć w nich udział _ - powiedziała.

Również czeski EPH potwierdził, że jest nadal zainteresowany udziałem w prywatyzacji Enei, ale nie informuje, czy otrzymał zaproszenie do negocjacji od resortu skarbu._ - Jesteśmy zainteresowani Eneą _ - powiedział Martin Manak, rzecznik EPH.

Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce; dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc.; spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów. Należy do niej m.in. Elektrownia Kozienice.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t97787.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/msp;ponowne;rozmowy;rownolegle;ws;enei,52,0,711732.html) MSP: Ponowne rozmowy równoległe ws. Enei MSP w związku z upływem okresu wyłączności w negocjacjach udzielonej Kulczyk Holding oraz Elektron, przy sprzedaży 51 proc. akcji Enei, podjęło decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi podmiotami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t79140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kulczyk;moze;miec;problem;z;kupnem;enei,100,0,708196.html) Kulczyk może mieć problem z kupnem Enei? Resort skarbu analizuje dokumenty złożone przez Kulczyk Investmenstment
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t42291.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/zysk;netto;enei;lepszy;niz;oczekiwali;analitycy,176,0,710320.html) Zysk netto Enei lepszy niż oczekiwali analitycy Zysk netto grupy Enea, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w trzecim kwartale 2010 roku 183,4 mln złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)