Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kulczyk wychodzi z Warty

0
Podziel się:

Kulczyk Holding sprzeda posiadane 24,61proc. akcji TUiR Warta na rzecz belgijskiej grupy KBC za 400 mln zł, a transakcja powinna być sfinalizowana do końca marca, podała KBC w komunikacie we wtorek wieczorem. / ISB /

bELwuGcB

*Kulczyk Holding sprzeda posiadane 24,61 proc. akcji TUiR Warta na rzecz belgijskiej grupy KBC za 400 mln zł, a transakcja powinna być sfinalizowana do końca marca, podała KBC w komunikacie we wtorek wieczorem. *
„KBC i Kulczyk Holding uzgodniły, że Kulczyk Holding sprzeda swój udział w Warcie wynoszący 24,61% na rzecz KBC Insurance za kwotę PLN 400 mln (EUR 104 mln). KBC spodziewa się sfinalizowania transakcji z Kulczyk Holding do końca marca 2006 roku” – podano w komunikacie.

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego wymagało to będzie złożenia publicznej oferty wykupu” – czytamy dalej.

Po sfinalizowaniu tej transakcji – i po zakończonym we wtorek wykupie akcjonariuszy mniejszościowych (0,26%) – KBC będzie miała pełną kontrolę właścicielską w Warcie, co umożliwi wszczęcie procedury wyjścia z giełdy, podano też w komunikacie.

bELwuGcD

Obecnie Warta zajmuje drugie miejsce na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych, przy udziale w rynku w 2005 roku wynoszącym 11,3%. Warta ma również spółkę zależną zajmującą się ubezpieczeniami życiowymi – TUnŻ Warta, której udział w rynku wyniósł w 2005 roku 2,5%.

bELwuGde
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)