Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotos i PGNiG będą współpracować w Norwegii

0
Podziel się:

W ubiegłym roku Lotos Norge kupiło udziały w 14 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W najbliższych dwóch latach planowane są kolejne akwizycje.

Lotos i PGNiG będą współpracować w Norwegii
(Strocchi/CC/Flickr)

Lotos Exploration & Production Norge oraz PGNiG Upstream International podpisały list intencyjny dot. współpracy na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Spółki będą razem analizować i realizować potencjalne akwizycje oraz wspólnie występować w rundach koncesyjnych - podały spółki w komunikatach prasowych.

Spółki zobowiązały się m.in. do wyznaczenia osób do kontaktów, które będą odbywać regularne spotkania w celu określenia i omówienia możliwości dalszej współpracy pomiędzy Lotos Norge i PGNiG Upstream International.

W ubiegłym roku Lotos Norge kupiło udziały w 14 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W komunikacie przypomniano, że w najbliższych dwóch latach planowane są kolejne akwizycje.

PGNiG, poprzez swoją spółkę zależną PGNiG Upstream International, posiada obecnie 14 licencji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na dwóch z nich jest operatorem. Ponadto w 2012 r. PGNiG rozpoczęło w Norwegii swoje pierwsze zagraniczne wydobycie w ramach projektu Skarv, w którym spółka ma 11,9 proc. udziałów. W 2013 roku PGNiG wydobyło w Norwegii ok. 300 tys. ton ropy naftowej (ok. 2,2 mln baryłek) i ok. 350 mln m sześc. gazu ziemnego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)