Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotos
24.08.2005 10:43

Lotos kupi 39 stacji Esso za prawie 280 mln zł

Grupa Lotos SA, poprzez spółkę zależną Lotos Paliwa, zawarła przedwstępną warunkową umowę o wartości 278,5 mln zł na zakup sieci stacji paliw Esso od ExxonMobil Poland./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Lotos SA, poprzez spółkę zależną Lotos Paliwa, zawarła przedwstępną warunkową umowę o wartości 278,5 mln zł na zakup sieci stacji paliw Esso od ExxonMobil Poland, podał Lotos w komunikacie w środę. Przedmiotem umowy jest zakup 39 stacji, oraz 14 nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych pod budowę stacji paliw, w tym 3 opcje zakupu.

„Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym otrzymania odpowiedniej zgody UOKiK na przeprowadzenie transakcji oraz otrzymania odpowiednich zaświadczeń o nie zaleganiu przez sprzedającego z zapłatą zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań z tytułu ubezpieczeń społecznych” – napisał Lotos.

Transakcja zostanie zrealizowana częściowo ze środków własnych, a także z kredytu, na podstawie podpisanej w 2004 roku umowy kredytowej pomiędzy Lotos Paliwa a konsorcjum banków Pekao SA i PKO BP.

„Realizacja umowy spowoduje, że Grupa Lotos SA skokowo zwiększy liczbę stacji własnych z obecnych 74 do 113, a po wybudowaniu stacji paliw na zakupionych w ramach transakcji nieruchomościach do 127. Tym samym łączna liczba stacji zarządzanych przez spółkę Lotos Paliwa wzrośnie z 346 do 385 stacji, a udział sieci Lotos w rynku detalicznym, dzięki przejęciu sieci ExxonMobil, wzrośnie o około 1,5% do poziomu 7,5%” – czytamy w komunikacie.

Tagi: lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz