Notowania

lotos
30.10.2012 14:45

Lotos wypłaci dywidendę? Oto priorytety spółki

Lotos nie podjął jeszcze decyzji w sprawie dywidendy za 2012 rok. Priorytetem dla spółki jest obecnie oddłużenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Lotos nie podjął jeszcze decyzji w sprawie dywidendy za 2012 rok. Priorytetem dla spółki jest obecnie oddłużenie. Lotos spodziewa się, że w 2013 roku produkcja węglowodorów w rejonie Bałtyku i na Litwie będzie porównywalna rok do roku, jeśli wyłączyć z tego wpływ złoża B8 i ewentualnych nowych aktywów w Norwegii. W przyszłym roku grupa może podjąć decyzje w zakresie dezinwestycji._ _

_ - Nie zapadły jeszcze żadne decyzje w sprawie dywidendy za 2012 rok _ - powiedział podczas telekonferencji wiceprezes Lotosu Mariusz Machajewski._ - Mamy czas, by z głównym właścicielem uzgodnić, jaki kierunek rozwoju grupy będzie realizowany i jaki będzie podział zysku _ - dodał podczas konferencji prasowej prezes firmy Paweł Olechnowicz.

Wiceprezes poinformował, że priorytetem dla Lotosu jest obecnie oddłużenie spółki. Dodał, że Lotos spodziewa się w 2013 roku porównywalnej rdr produkcji w rejonie Bałtyku i na Litwie.

_ - Na wydobycie węglowodorów w kolejnych latach wpłynie z pewnością ewentualne pozyskanie aktywów w Norwegii, z tego powodu trudno obecnie cokolwiek w tej kwestii zaprognozować. Bez Norwegii i bez wpływu złoża B8, gdzie w przyszłym roku nie odbędzie się próbne wydobycie, spodziewamy się w rejonie Morza Bałtyckiego i Litwy produkcji zbliżonej rok ro roku _ - powiedział Machajewski.

Dodał, że Lotos aktywnie działa w kierunku przejęcia udziałów w nowym złożu w Norwegii, nie wiadomo jednak, czy uda się to jeszcze w 2012 roku, czy finalizacja nastąpi na początku 2013 roku._ _

_ - Rozpatrywanych jest kilka tematów jednocześnie, trzeba je zweryfikować _ - powiedział we wtorek Machajewski dziennikarzom._ - Nie będziemy na siłę robić słabego projektu w tym roku, lepiej zrobić lepszy w przyszłym, jeśli pojawi się taka możliwość _ - dodał.

Lotos w 2013 roku może podjąć decyzje w zakresie dezinwestycji. - _ Nie mamy zbędnych aktywów. Wszystkie aktywa w grupie dobrze funkcjonują i mają wpływ na działania organizmu, jakim jest grupa. Ale działania w zakresie dezinwestycji, które pozwolą na rozwój poszczególnych biznesów, gdzie inwestor mógłby wnieść wiedzę i środki i dał szansę lepszego rozwoju, są możliwe i będą podjęte _ - powiedział podczas konferencji Olechnowicz.

_ - Sądzę, że następny rok będzie interesujący w zakresie dezinwestycji i ekspansji kapitałowej i rynkowej _ - dodał. Zasygnalizował, że w pakiecie potencjalnych aktywów do dezinwestycji jest m.in. Lotos Kolej.

Tagi: lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz