Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Makarony Polskie przejęły producenta soków

0
Podziel się

Makarony Polskie kupiły za 3,1 mln zł zorganizowaną część przedsiębiorstwa od Gardenau, producenta soków owocowych, dżemów i przetworów warzywnych pod marką Tenczynek.

Makarony Polskie przejęły producenta soków
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgMDeSt

Makarony Polskie kupiły za 3,1 mln zł zorganizowaną część przedsiębiorstwa od Gardenau, producenta soków owocowych, dżemów i przetworów warzywnych pod marką Tenczynek.

Spółka przewiduje, że dzięki transakcji przychody grupy w 2011 roku wzrosną o około 10 mln zł, a w dalszej perspektywie o 25 mln zł.

_ Nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa od Gardenau Sp. z o.o. spowoduje wejście przez grupę w nowy segment rynku soków owocowych i przetworów warzywnych (w tym marynatów) oraz umożliwi rozszerzenie oferty asortymentowej o nowe produkty przetworów warzywnych, owocowych, mięsnych na bazie marki Tenczynek _ - podały Makarony Polskie w komunikacie prasowym.

bEgMDeSv

Spółka szacuje, że zakup zwiększy przychody grupy o około 10 mln zł w pierwszym roku po przejęciu, czyli w 2011, a w dalszej perspektywie, w miarę wykorzystania mocy produkcyjnych, umożliwi zwiększenie przychodów o 25 mln zł.

Oczekiwana rentowność EBITDA ze sprzedaży produktów pod marką Tenczynek przewidywana jest na poziomie około 15 proc.

_ Mamy zamiar umacniać pozycję w segmencie makaronów, przetworów warzywnych i owocowych, a także rozwijać komplementarne kategorie artykułów spożywczych. Nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Tenczynek jest spójne z realizowaną strategią grupy Makarony Polskie polegającą na rozwoju produkcji i sprzedaży produktów opartych o naturalne surowce oraz na zwiększaniu udziału sprzedaży produktów markowych grupy w wolumenie sprzedaży. Transakcja sprzyja również poprawie rentowności działalności grupy _ - poinformował Paweł Nowakowski, prezes Makaronów Polskich.

Spółka podała, że po realizacji transakcji planowana jest kontynuacja produkcji w należącej do grupy spółce Stoczek.

bEgMDeSB

Makarony Polskie kupiły zorganizowaną część przedsiębiorstwa od Gardenau za 3,1 mln zł, przy czym Gardenau może otrzymać dodatkowo 1 mln zł, jeśli sprzedaż produktów pod marką Tenczynek od momentu zawarcia umowy do końca 2011 roku wyniesie co najmniej 9,3 mln zł.

Gardenau to producent soków owocowych, dżemów i przetworów warzywnych. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Tenczynku pod Krakowem. W 2010 roku spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 14,8 mln zł i zakończyła rok wynikiem ujemnym.

bEgMDeSC
bEgMDeSW
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)