Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marian Kostemski został odwołany z funkcji prezesa Kopeksu

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Kopeksu odwołała Mariana Kostempskiego z funkcji prezesa spółki.

Marian Kostemski został odwołany z funkcji prezesa Kopeksu
(13dede/sxc.hu)
bEUhJSjV

Rada nadzorcza Kopeksu odwołała Mariana Kostempskiego z funkcji prezesa spółki, podał Kopex w komunikacie. Na stanowisko prezesa RN zamierza powołać głównego akcjonariusza spółki Krzysztofa Jędrzejewskiego.

_ - Decyzja rady nadzorczej, której jako przewodniczący udzieliłem poparcia, jest związana z realizacją strategicznych planów rozwoju Grupy. Jako rada nadzorcza jesteśmy zdania, że na obecnym etapie funkcjonowania Grupy Kopex niezbędne jest wprowadzenie zarządzania zespołowego, bardzo precyzyjnego podziału kompetencji w zarządzie oraz poszerzenie składu zarządu, w tym poprzez włączenie do zespołu nowych członków z doświadczeniem międzynarodowym _ - powiedział Jędrzejewski, cytowany w komunikacie.

_ - Chciałbym podkreślić, że odwołanie Pana Mariana Kostempskiego następuje w momencie, gdy Grupa Kopex jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Zakończony właśnie rok zamknie rekordowym dotychczas poziomem przychodów i zysku netto. Co więcej, spółka ma zapewniony portfel zamówień, a więc i bezpieczeństwo funkcjonowania, na co najmniej kilka kolejnych kwartałów _ - dodał przyszły prezes.

bEUhJSjX

W jego ocenie, to gwarantuje bardzo sprawne przeprowadzenie wszystkich zmian. Jędrzejewski zapewnił, że chciałby kontynuować współpracę z Kostempskim i zaproponował mu współpracę w nowej formule.

Jako priorytetowe zadanie Krzysztof Jędrzejewski obrał reorganizację i _ umiędzynarodowienie _ stylu zarządzania oraz uporządkowanie sfery human resources. Te działania będą wspierać realizację strategicznych celów Grupy, czyli budowanie przewagi technologicznej i rozwój na najbardziej konkurencyjnych i wymagających rynkach zagranicznych.

_ - Będę zarządzać procesem budowy znacznie szerszego, niż obecnie, zespołu zarządzającego, do którego weszłyby zarówno kluczowe osoby z wewnątrz Grupy Kopeksu jak i spoza niej, kierując się kryterium doświadczenia i komplementarności kompetencyjnej _ - powiedział Jędrzejewski.

Marian Kostempski pełnił funkcję prezesa spółki Kopex od czerwca 2008 roku. Wcześniej był prezesem spółki Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne. W I-III kw. 2011 roku spółka miała 114,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 21,23 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1836,06 mln zł wobec 1623,19 mln zł.

bEUhJSkd
bEUhJSky
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)