Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MediaTel chce jeszcze w 2007 roku dokonać akwizycji

0
Podziel się:

MediaTel prowadzi rozmowy z sześcioma firmami telekomunikacyjnymi na temat akwizycji. Jedna transakcja możliwa jest jeszcze w tym roku - powiedział prezes spółki Zbigniew Kazimierczak.

MediaTel chce jeszcze w 2007 roku dokonać akwizycji
(PAP/ ITAR TASS)

"Prowadzimy obecnie rozmowy z sześcioma firmami na temat akwizycji. Wygląda na to, że z jedną z tych firm będziemy mogli zrealizować transakcję do końca tego roku" - powiedział Kazimierczak.
_ "Chcielibyśmy przejąć firmę w skali biznesu troszkę większą niż MediaTel" - dodał. Spółka wskazała na trzy formy finansowania nowych projektów - emisję nowych akcji, finansowanie długiem lub środkami własnymi. _
Prezes ocenia jednak, że rozmowy na temat wspomnianej akwizycji idą w kierunku nowej emisji, która raczej odbędzie się na początku przyszłego roku. Kazimierczak nie skomentował czy MediaTel startuje w przetargu na spółkę eTel.

Firma eTel Polska, oferująca kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm, założona została w 2000 roku i należała do międzynarodowej grupy eTel Group. Pod koniec ubiegłego roku grupa sprzedała firmy eTel w Austrii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Niemczech spółce Telekom Austria AG.

_ Telekom Austria wystawił grupę firm z Centralnej Europy na sprzedaż. W przetargu na kupno akcji firmy startuje m.in. spółka Długie Rozmowy SA. _Według szacunków zarządu przychody MediaTela wyniosą w tym roku 40-50 mln zł, a EBITDA będzie w okolicach zera lub na lekkim plusie.

Po pierwszym półroczu 2007 MediaTel miał 22,1 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,04 mln zł straty.

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)