Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mediatel liczy na zysk w drugiej połowie roku

0
Podziel się:

Spółka telekomunikacyjna Mediatel, która zakończyła I kwartał stratą na poziomie EBITDA, liczy że II połowę roku zakończy z pozytywną EBITDA, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Kubita.

Mediatel liczy na zysk w drugiej połowie roku

Spółka nie chce oceniać, jak skończy się II kwartał, ale zakłada, że nie zanotuje w jego trakcie spadku przychodów.

_ - Liczyliśmy się z pogorszeniem wyniku w I kwartale ze względu na zmiany w modelu biznesowym, które wprowadziliśmy. Choć wyniki EBITDA jest i tak nieco słabszy niż sądziliśmy, to oceniamy dziś, że wykonaliśmy dobre ruchy _ - powiedział Kubit.

W I kwartale strata Mediatela na poziomie EBITDA wyniosła 1,91 mln złotych.

Spółka miała 4,87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,50 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 25,36 mln zł wobec 55,34 mln zł rok wcześniej.

Według Kubita, spółka zmieniła nieco profil działalności. Zrezygnowała m.in. z współpracy z grupą mniejszych partnerów, a buduje pozycję na rynku realizacji międzynarodowych połączeń telekomunikacyjnych.

Spółka planowała też połączenie z CenterNetem i wspólną budowę telekomunikacyjnej platformy infrastrukturalnej oferującej usługi typu _ A-Z _.

Kubit deklaruje, że spółka będzie kontynuowała prace nad tą platformą i obecnie rozważa jak, w jej ramach, zaoferować swoim klientom usługi mobilne. Jego zdaniem, spółka może nawiązać partnerstwo z operatorem lub działać jako typowy MVNE (wirtualny dostawca infrastruktury mobilnej) również w oparciu o cudzą infrastrukturę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)