Notowania

cps
16.03.2010 14:17

Mediatel przejmie Centernet, NFI Midas obejmie nową emisję

Kontrolowany przez Romana Karkosika fundusz stanie się jednak większościowym akcjonariuszem Mediatela z blisko 66 proc. udziałem, obejmując nową emisję akcji spółki za min. 264 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mediatel kupi od NFI Midas Centernet za minimum 260 mln złotych. Kontrolowany przez Romana Karkosika fundusz stanie się jednak większościowym akcjonariuszem Mediatela z blisko 66 proc. udziałem, obejmując nową emisję akcji spółki za min. 264 mln złotych.

Udział NFI Magna Polonia, który ma blisko 66 proc. akcji Mediatela, zmniejszy się do 22,45 procent.

_ - Dzisiaj podpisaliśmy umowę przedwstępną w sprawie połączenia z Centernetem. Mamy unikalny pomysł na połączenie _ - powiedział Marcin Kubit, prezes Mediatela.

Dodał, że szczegóły dotyczące transakcji oraz finansowania dalszego rozwoju zostaną podane w środę.

Zgodnie z umową NFI Midas ma objąć 17,6 mln nowych akcji Mediatela po cenie emisyjnej wynoszącej nie mniej niż 15 zł. Prz cenie minimalnej wartość transakcji wynosi 264 mln zł. We wtorek o godz. 13.30 papiery Mediatela kosztowały na GPW 12,5 zł, po zwyżce o 11,11 procent.

Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Mediatela akcje objęte przez NFI Midas reprezentować będą łącznie 65,96 proc. kapitału zakładowego spółki.

Z kolei Mediatel ma kupić od NFI Midas 4.264.850 akcji, czyli 100 proc. w kapitale zakładowym Centernetu, za nie mniej 260 mln zł. Ostateczna cena zależeć będzie od wyników przeprowadzonego przez Mediatel due dilligence operatora mobilnego, który ma częstotliwość 1800 MHz.

NFI Magna Polonia oraz Mediatel mogą odstąpić od umowy do końca maja 2010 roku, jeśli z przyczyn leżących po stronie NFI Midas lub Centernetu Mediatel nie przeprowadzi due dilligence Centernetu w ciągu 14 dni od dnia zawarcia umowy lub NFI Midas lub Centernet odmówią dostępu do jakichkolwiek informacji żądanych przez Mediatel w toku due dilligence Centernetu.

Powodem odstąpienia od umowy mogą być również _ uzasadnione wątpliwości, co do rzetelności, prawdziwości lub kompletności informacji lub dokumentów udostępnionych w toku due dilligence Centernetu _ oraz, gdy w wyniku przeprowadzonego due dilligence wycena akcji Centernet będzie niższa od ceny określonej w umowie.

Centernet wygrał na początku października w 2007 roku przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej na rezerwację częstotliwości GSM 1800 MHz. Zgodnie z wymaganiami koncesyjnymi Centernet miał pokryć swoim zasięgiem 15 proc. populacji kraju do końca 2009 roku i 30 proc. populacji do końca 2012 roku.

W lipcu 2009 operator uruchomił usługi komórkowe pod marką _ w Rodzinie _, korzystając w ramach roamingu krajowego z sieci Polskiej Telefonii Cyfrowej, ale musi budować własną sieć telekomunikacyjną.

Obecnie sieć buduje również kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka Sferia. Na pytanie, czy Sferia będzie budowała sieć dla Centernetu Solorz-Żak odpowiedział:
_ _

_ - Jeśli będą chcieli, aby im budować sieć, to możemy to zrobić _.

Sferia buduje sieć dla Aero2, które ma częstotliwość 900 MHz. Obecnie liczy ona 350 stacji bazowych. Na bazie tej infrastruktury w lutym 2010 roku Cyfrowy Polsat rozpoczął oferowanie usługi dostępu do internetu.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: cps, mtl, 06n, mds, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz