Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Megaron planuje debiut na GPW w tym roku

0
Podziel się

Producent gładzi Megaron chce zadebiutować na GPW jeszcze w tym roku. Spółka nie wyklucza, że emisja akcji zostanie przeprowadzona w dwóch etapach - poinformowała spółka.

Megaron planuje debiut na GPW w tym roku
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)
bEhJxOYB

Spółka podała, że w dniu 29 września 2010 Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła dokument rejestracyjny do prospektu emisyjnego Megaron.

_ Obecnie spółka dopracowuje warunki emisji, która może zostać przeprowadzona w dwóch etapach. Taką możliwość daje przyjęta koncepcja zatwierdzenia prospektu emisyjnego w formie zestawu dokumentów, a nie dokumentu jednolitego _ - napisano w komunikacie.

_ Spółka planuje, że pierwszy etap łącznie z debiutem na GPW odbędzie się jeszcze w tym roku _ - dodano.

bEhJxOYD

Obecnie firma kończy budowę drugiej hali produkcyjno-magazynowej, która powstała dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a dokończenie inwestycji byłoby głównym celem pierwszej emisji.

- _ Spółka ocenia, że efektem przeprowadzonej w ostatnich miesiącach kampanii reklamowej nowego produktu - gotowej gładzi tynkowej ŚMIG - jest zdecydowanie bardziej rozpoznawalna na rynku marka, co powinno przynieść pozytywne efekty w wynikach spółki _.

Megaron przymierzał się do debiutu na GPW na przełomie 2008 i 2009 roku, jednak ze względu na dekoniunkturę odłożył plany giełdowe. Część planowanych inwestycji zrealizował z własnych środków, posiłkując się dofinansowaniem z UE.

Megaron miał w 2009 roku 3,8 mln zł zysku netto i 27,9 mln zł przychodów. Firma jest producentem mieszanek mineralnych do wewnętrznych prac wykończeniowych w budownictwie. Spółka posiada zakład produkcyjny w Szczecinie. Specjalizuje się w produkcji suchych mieszanek budowlanych na bazie surowców mineralnych takich jak gips, mączki wapienne i dolomitowe, z przeznaczeniem do prac wykończeniowych pomieszczeń.

bEhJxOZe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)