Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mercor podtrzymuje plan poprawy wyników

0
Podziel się

Mercor podtrzymuje plan powtórzenia w 2010 roku sprzedaży z 2009 roku i poprawy zysku netto, a także plany akwizycji w drugim półroczu tego roku.

Mercor podtrzymuje plan poprawy wyników
(Pressmaster/Dreamstime)
bEhQGqol

Mercor podtrzymuje plan powtórzenia w 2010 roku sprzedaży z 2009 roku i poprawy zysku netto, a także plany akwizycji w drugim półroczu tego roku. Portfel zamówień spółki na koniec marca wynosił niemal 105 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

_ Nie zmieniliśmy naszych planów co do roku 2010, choć będzie je trudniej osiągnąć niż myśleliśmy _ - powiedział prezes Mercoru Krzysztof Krempeć.

Prezes przypomniał, że w 2009 roku Mercor pracował nad osiąganiem efektów synergii w ramach grupy.

bEhQGqon

_ Większość efektów synergii, które wypracowaliśmy, musieliśmy oddać klientom. Kryzys spowodował, że był ogromny nacisk na spadek cen _ - powiedział Krempeć.

W pierwszym kwartale 2010 roku Mercor wypracował 70,4 mln zł przychodów, 6,9 mln zł zysku operacyjnego oraz 3 mln zł zysku netto. W pierwszym kwartale 2009 roku przychody wynosiły 107,3 mln zł, zysk operacyjny 20,5 mln zł, a zysk netto 13,9 mln zł.

Spółka podała, że zysk netto w pierwszym kwartale 2010 roku był efektem zdarzeń jednorazowych. Bez nich wyniki byłyby ujemne - wynik operacyjny wyniósłby minus 0,6 mln zł, a wynik netto minus 3,1 mln zł.

Mercor szacuje, że kolejne kwartały nie przyniosą strat. Spółka oczekuje poprawy rentowności.

bEhQGqot

_ Nie spodziewamy się straty w drugim kwartale _ - powiedział prezes.

Spółka poinformowała, że poprawa rentowności w kolejnych kwartałach będzie efektem wzrastających wolumenów zamówień, spodziewanego pozytywnego efektu dźwigni operacyjnej oraz efektów działań i zmian organizacyjnych podjętych w 2009 roku. Spółka planuje także dalszy rozwój usług wysokomarżowych, jak np. serwisu urządzeń.

Mercor podał, że na koniec marca backlog spółki wynosił 104,9 mln zł.

_ Większość kontraktów to zlecenia do realizacji w 2010 roku _ - powiedział Krempeć.

bEhQGqou

Spółka stara się o kolejne zlecenia, złożyła oferty na kontrakty o wartości kilkuset milionów złotych.

_ Nasza baza ofertowa jest na poziomie kilkuset milionów złotych, a skuteczność pozyskiwania przez nas kontraktów to 50-60 proc. _ - dodał Robert Jabłoński, członek zarządu Mercora.

Krempeć dodał, że spółka będzie starać się m.in. o zlecenia w ramach planowanych inwestycji w przemyśle chemicznym i petrochemicznym.

Prezes Mercora informował w lutym tego roku, w wywiadzie dla PAP, że nie wyklucza powrotu do przejęć w drugiej połowie 2010 roku oraz, że spółka obserwuje dwa podmioty.

bEhQGqov

_ Nasze plany akwizycyjne są nadal aktualne, ich realizacja będzie zależała od naszych możliwości finansowych _ - powiedział Krempeć PAP po konferencji.

bEhQGqoO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)