Notowania

ech
15.11.2013 09:29

Miała być strata, a jest zysk. Oto wyniki Echo Investment

Analityków cieszy niezły cash-flow i spadek zadłużenia spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan GRACZYNSKI/East News)

Echo Investment pokazało w trzecim kwartale 5,4 mln zł zysku netto, mimo że konsensus rynkowy zakładał ujemny wynik. Analitycy zwracają uwagę na przyzwoite operacyjne przepływy pieniężne i spadek zadłużenia. Wyniki odbierają pozytywnie.

_ - Wyniki Echo są dużo lepsze od naszych oczekiwań na wszystkich poziomach - komentuje __ - Jest to głównie związane z mniejszymi niż oczekiwaliśmy stratami z rewaluacji aktywów. Spółka zaraportowała in minus 75 mln zł, my zakładaliśmy, że to będzie ok. 90 mln zł straty. Rewaluacja in minus jest głównie spowodowana zmianami kursowymi w III kwartale. Natomiast spółka zrewaluowała in plus niektóre aktywa w budowie. Myślę, że ten efekt nie został przez nas doszacowany. _Małgorzata Kloka z Unicredit Caib. _ Lepsza niż oczekiwaliśmy okazała się też rentowność segmentu komercyjnego. Ponadto, dobrą wiadomością jest niezły cash-flow operacyjny i obniżka zadłużenia. _

Echo Investment miała w trzecim kwartale tego roku 5,4 mln zł zysku netto wobec konsensusu 9 mln zł straty. Strata operacyjna firmy wyniosła 5,4 mln zł i była o 75 proc. niższa od średniej prognoz, która zakładała stratę operacyjną na poziomie 21,9 mln zł.

Przychody grupy wyniosły 140,7 mln zł i były o blisko 13 proc. wyższe od konsensusu na poziomie 124,7 mln zł. Po dziewięciu miesiącach 2013 r. zysk netto grupy wyniósł 307,6 mln zł wobec 41 mln zł przed rokiem, EBIT 483,8 mln zł wobec 32,4 mln zł rok wcześniej, a przychody 406,6 mln zł wobec 435,5 mln zł przed rokiem.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: ech, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz