Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mtl
07.04.2010 10:10

Midas nie przejmie kontroli nad Mediatelem

Rada nadzorcza NFI Midas nie zgodziła się w na przeprowadzenie transakcji przejęcia kontroli nad Mediatelem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Georgy Pchemyan/Dreamstime.com)

*Rada nadzorcza NFI Midas nie zgodziła się w na przeprowadzenie transakcji przejęcia kontroli nad Mediatelem i sprzedaży tej spółce Centernetu - podał fundusz w komunikacie. *

Według podpisanej 16 marca umowy przedwstępnej Mediatel chciał kupić od NFI Midas Centernet za minimum 260 mln zł. Kontrolowany przez Romana Karkosika fundusz miał stać się jednak większościowym akcjonariuszem Mediatela z blisko 66 proc. udziałem, obejmując nową emisję akcji spółki za minimum 264 mln zł. Udział NFI Magna Polonia, który obecnie ma blisko 66 proc. akcji Mediatela, zmniejszyłby się wówczas się do 22,45 proc.

Zgodnie z umową NFI Midas miał objąć 17,6 mln nowych akcji Mediatela po cenie emisyjnej wynoszącej nie mniej niż 15 zł. Przy cenie minimalnej wartość transakcji wynosiła 264 mln zł.

Jednym z warunków było uzyskanie w ciągu 21 dni zgody rady nadzorczej NFI Midas.

Mediatel i Centernet chciały stworzyć jednego operatora telekomunikacyjnego, który nie będzie posiadał własnej marki, ale będzie współpracował z operatorami, umożliwiając im świadczenie wszystkich usług telekomunikacyjnych. Do realizacji tego projektu potrzebowały 200 mln zł.

Tagi: mtl, mds, 06n, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz