Notowania

kgh
13.08.2012 13:55

Miedziowy gigant poprawi wyniki. Będzie nowa prognoza

KGHM opublikował dzisiaj wyniki za drugi kwartał. Zobacz, jak wyglądają plany koncernu do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum Prasowe/ KGHM S.A.)

KGHM Polska Miedź chce przedstawić skorygowaną w górę prognozę na 2012 rok w październiku, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Włodzimierza Kicińskiego.

_ - Proces weryfikacji budżetu zamierzamy zakończyć w trzecim kwartale i w październiku powinniśmy być gotowi do przedstawienia skorygowanej wersji budżetowej _ - powiedział Kiciński podczas prezentacji wyników.

Wcześniej wiceprezes poinformował, że z wyników pierwszego półrocza wynika, iż spółka dokona korekty prognozy w górę.

KGHM podał w raporcie za drugi kwartał, że po zrealizowaniu 54 proc. rocznej prognozy przychodów i 78 proc. prognozy zysku netto w pierwszym półroczu jest obecnie _ w trakcie weryfikacji _ całorocznej prognozy wyników jednostkowych.

W marcu KGHM opublikował prognozę wyników jednostki dominującej, zgodnie z którą zakłada osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w 2012 roku na poziomie 19 418 mln zł oraz zysku netto na poziomie 3 804 mln zł.

W I-II kw. 2012 roku spółka miała 2949,18 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 4319,00 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 10503,89 mln zł wobec 10000,92 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedziowy gigant chwali się swoimi wynikami W drugim kwartale zysk netto spółki wyniósł 1,34 mld złotych. Rok wcześniej był o ponad 940 mln zł wyższy.
KGHM chce utworzyć nową spółkę. Liczy na zgodę KE KGHM liczy, że pod koniec lipca otrzyma zgodę Komisji Europejskiej na utworzenie spółki celowej przez KGHM i Tauron Wytwarzanie dla budowy bloku gazowego w Elektrowni Blachownia.

| |
| --- |

Tagi: kgh, giełda, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz