Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mieszko
09.02.2006 12:05

Mieszko zapowiada dalszą poprawę wyników

Firma cukiernicza Mieszko, która w 2005 roku zwiększyła zysk netto do 1,48 mln zł z 167 tys. zł w 2004 roku, planuje dalszą poprawę wyników, dzięki wzrostowi rentowności i zwiększaniu udziałów w rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firma cukiernicza Mieszko, która w 2005 roku zwiększyła zysk netto do 1,48 mln zł z 167 tys. zł w 2004 roku, planuje dalszą poprawę wyników, dzięki wzrostowi rentowności i zwiększaniu udziałów w rynku. Zysk z 2005 roku Mieszko chce przeznaczyć na kapitał zapasowy - poinformował PAP prezes spółki Marek Moczulski.

"Spodziewam się, że wyniki 2006 roku będą znacznie lepsze niż w minionym roku. Wyniki za styczeń również wskazują, że jesteśmy na dobrej drodze i będzie coraz lepiej" - powiedział prezes Mieszka.

"Naszym celem jest dalsza poprawa rentowności. Wszystkie zmiany, które dokonywały się w 2005 roku, nie były jeszcze do końca zauważone przez akcjonariuszy. Rok 2006 pokaże, że spółka ma ciągle duży potencjał do wzrostu" - dodał.

Moczulski poinformował, że nie będzie rekomendował wypłaty z zysku netto za 2005 rok w postaci dywidendy.

"Zysk z 2005 roku chcielibyśmy przeznaczyć na kapitał zapasowy, na razie nie będziemy rekomendować wypłaty dywidendy, ale w przyszłości rozważymy taki scenariusz" - powiedział.

Prezes Mieszka chce poprawić rentowność spółki wprowadzając do sprzedaży produkty o wysokich marżach. Spodziewa się też dalszego wzrostu udziałów spółki w rynku cukierniczym.

"Chcemy sprzedawać produkty wysokomarżowe, jednocześnie pilnując kosztów. Część produktów wysokomarżowych wprowadziliśmy w styczniu, w maju będą następne nowości, sukcesywnie będziemy wprowadzać kolejne produkty" - powiedział Moczulski.

"Na koniec 2005 roku w karmelkach znacznie przekroczyliśmy 6 proc. udziałów w rynku, startując z poziomu około 4 proc. W pralinach mamy około 5 proc. udziałów. W tym roku spodziewam się, dalszego wzrostu udziałów w rynku, chcemy inwestować w marketing i rozwój sprzedaży" - dodał.

Tagi: mieszko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz