Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alm
27.08.2008 10:43

Millennium DM: kupuj Emperię i Almę

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 20 sierpnia, zarekomendowali "kupuj" akcje Emperii Holding i Alma Market, "akumuluj" Bomi i "neutralnie" dla Eurocashu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 20 sierpnia, zarekomendowali _ kupuj _ akcje Emperii Holding i Alma Market, _ akumuluj _ Bomi i _ neutralnie _ dla Eurocashu.

Ustalone przez Millennium DM ceny docelowe wynoszą: dla Emperii 132,4 zł, dla Alma Market 85 zł, Bomi 22,40 zł, a dla Eurocashu 10,9 zł.

Zdaniem analityków Millennium DM, branża handlu FMCG notowana na GPW przedstawiła przeciętne wyniki finansowe za II kwartał. W ich opinii najsłabiej zaprezentowała się Alma Market, która tylko dzięki jednorazowym transakcjom nie zanotowała strat.

Z drugiej strony najlepiej ponownie wypadł Eurocash, który nie tylko szybko poprawia przychody, ale również utrzymuje rentowność.

_ - Choć na razie spowolnienia nie widać, należy pamiętać, iż w przypadku pogorszenia się koniunktury, sprzedaż może szybko to odczuć. Uważamy jednak, iż bieżący rok będzie dla branży handlu produktami FMCG pod względem sprzedaży bardzo dobry. Podmioty, którym uda się utrzymać koszty rozwoju w ryzach znacznie poprawią swoje wyniki. U pozostałych poprawa nastąpi w kolejnych latach _ - uważają analitycy Millennium DM.

Tagi: alm, mil, eur, emp, bmi, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz