Notowania

pko bp
08.03.2013 11:35

Millennium DM obniżył wycenę PKO BP, ale...

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 marca, obniżyli cenę docelową akcji PKO BP do 39,2 zł z do 40,7 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "akumuluj".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 marca, obniżyli cenę docelową akcji PKO BP do 39,2 zł z do 40,7 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację _ akumuluj _. W dniu wydania raportu za akcję banku płacono 35,8 zł, a w piątek o godz. 10.07 jego kurs akcji na GPW wynosił 34,6 złotego.

Analitycy uważają, że chociaż w kolejnych kwartałach wyniki operacyjne PKO BP będą pod silniejszą presją niż u konkurentów, to obecne dyskonto w wycenie banku względem sektora jest nieuzasadnione.

_ - Naszym zdaniem ryzyko spadku marży odsetkowej przy procesie obniżek oficjalnych stóp procentowych jest już uwzględnione w wycenie banku, który jest notowany z prawie 15 proc. dyskontem do najbliższych konkurentów (Pekao, BZ WBK). Dodatkowo, wyższe niż w innych bankach odpisy na rezerwy w 2012 roku są dobrym zabezpieczeniem portfela przed dalszym osłabieniem koniunktury w gospodarce _ - napisali w raporcie.

Dodali, że za inwestycją w PKO BP przemawia także możliwa wypłata dywidendy w wysokości nawet 50 proc. zysku netto, co dałoby dywidendę w wysokości 1,5 zł i tym samym 4,2 proc. stopę.

_ - Biorąc pod uwagę naszą nową wycenę 1 akcji (39,2 zł) oraz niewykluczone podwyższenie stopy wypłaty dywidendy ponad poziom z ubiegłego roku rekomendujemy akumulowanie walorów w PKO BP _ - napisali analitycy.

Tagi: pko bp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz