Notowania

peo
20.11.2008 10:41

Millennium DM: Pekao lepiej poradzi sobie z kryzysem

Analitycy Millennium DM w raporcie z 13 listopada podtrzymali rekomendację dla banku Pekao SA na poziomie "akumuluj", ustalając cenę docelowa jednej akcji banku na 126,5 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Analitycy Millennium DM w raporcie z 13 listopada podtrzymali rekomendację dla banku Pekao SA na poziomie _ akumuluj _, ustalając cenę docelowa jednej akcji banku na 126,5 złotych.

Rekomendacja została wydana przy cenie 113,9 zł. W czwartek o 9.32 jeden papier banku wyceniany był na 102,1 zł.

_ Wydaje się, że na okres słabszej koniunktury akcje Pekao mogą okazać się lepszą inwestycją niż inne banki - spółka nie walczyła agresywnie o rynek, w związku z tym dynamika wzrostu wolumenów nie pogorszy się znacząco, polityka wysokich odpisów na rezerwy w poprzednich okresach także powinna złagodzić wpływ _recesji" na rezultaty, współczynniki ryzyka (...) są na bezpiecznym poziomie" - napisano w rekomendacji.

_ Dodatkowo, wysoki wskaźnik wypłaty dywidendy (...) może być ceniony przez inwestorów w tak niepewnym jak obecnie okresie. Biorąc to pod uwagę utrzymujemy rekomendację akumuluj na walory spółki, pomimo jej wyższej wyceny porównawczej (...) _ - dodano.

Tagi: peo, pekao, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz