Notowania

mil
26.11.2008 11:21

Millennium DM podniósł rekomendację dla Stalproduktu

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 18 listopada podnieśli rekomendację dla akcji Stalproduktu do kupuj z redukuj, obniżając cenę docelową dla jednej akcji spółki do 371,7 zł z 510,4 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 18 listopada podnieśli rekomendację dla akcji Stalproduktu do _ kupuj _ z _ redukuj _, obniżając cenę docelową dla jednej akcji spółki do 371,7 zł z 510,4 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 299 zł, a w środę za jedną akcję spółki ok. godz. 10.30 płacono 326,9 zł.

_ - Wyniki finansowe Stalproduktu w III kwartale były słabsze r/r jak również od naszych prognoz. Zysk netto wyniósł 74.5 mln PLN (spadek 15 proc. r/r) i był 10 proc. poniżej naszych oczekiwań. Spadła wyraźnie marża na blachach transformatorowych, a w pozostałych segmentach spółka nie zarabiała już na zapasach jak w II kwartale. IV kwartał powinien być także słaby ze względu na dalsze straty na zapasach produktów stalowych _ - napisano w raporcie.

_ - Uważamy jednak, że rynek zdyskontował już z nawiązką ryzyko spadku marż na głównym produkcie w najbliższych latach. Spółka jest notowana na poziomie C/Z równym 5.8, a zysk w kolejnym roku powinien się poprawić. Uważamy, że istnieje znaczące niedowartościowanie na tych akcjach, dlatego zmieniamy naszą rekomendację z +redukuj+ do +kupuj+ _ - dodano.

Tagi: mil, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz