Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millennium DM wycenił handlowe spółki z GPW

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 31 lipca, podwyższyli cenę docelową dla Eurocash do 62,3 zł z 50,5 zł wcześniej, jednocześnie podtrzymana została rekomendacja "neutralnie".

Millennium DM wycenił handlowe spółki z GPW
(Emily2k/Dreamstime.com)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 31 lipca, podwyższyli cenę docelową dla Eurocash do 62,3 zł z 50,5 zł wcześniej, jednocześnie podtrzymana została rekomendacja _ neutralnie _. Analitycy rozpoczęli też wydawanie rekomendacji dla Emperii od zalecenia _ akumuluj _ i ceny docelowej 76,6 złotego.

Raport został przygotowany przy cenie akcji Eurocashu na poziomie 61 zł i kursie Emperii na poziomie 65,1 zł. We wtorek ok. godz. 12.30 kurs Eurocashu wynosi 60,15 zł, a Emperii 65 złotych.

_ - Oczekujemy, że wyniki Eurocash za I półrocze okażą się płaskie rdr, głównie z uwagi na koszty restrukturyzacji Tradisu. Jej efekty powinny poprawić dopiero rezultaty II połowy roku. Naszym zdaniem obecna wycena odzwierciedla już potencjalne synergie z przejęcia Tradisu i dlatego dopiero kolejna duża transakcja i dalsze umocnienie pozycji rynkowej mogłyby wywołać wzrost kursu. Z tego powodu dla akcji Eurocash utrzymujemy rekomendację 'neutralnie' _ - napisano.

Millennium spodziewa się, że wyniki Emperii będą się poprawiały w kolejnych latach, a dywidenda rosła._ - Spółka może również uwolnić do 400 mln zł zamrożonych obecnie we własnych nieruchomościach _ - napisano. Analitycy wskazują, że Eurocash i Emperia mogą wystąpić w roli podmiotów konsolidujących rynek handlu FMCG.

_ - Eurocash w tym roku zamierza już zakończyć najważniejszą część restrukturyzacji Tradisu, a spadający poziom zadłużenia zwiększa prawdopodobieństwo kolejnych dużych przejęć. Emperia w tym roku rozpoczęła wdrażanie zmodyfikowanej strategii dla segmentu detalicznego, co powinno przełożyć się na poprawę wyników w kolejnych latach. Spółka dysponuje ponad 200 mln PLN gotówki netto i dlatego nie można wykluczyć jej rozwoju przez przejęcia. Nie należy również zapominać o tym, że licząca ponad 200 supermarketów sieć Stokrotka sama może być atrakcyjnym celem akwizycji, np. dla funduszy private equity, które w latach 2011-2012 były już zainteresowane jej nabyciem _ - napisano w raporcie.

Analitycy prognozują, że w 2013 roku Eurocash wypracuje 337,5 mln zł zysku netto, 572 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 17,14 mld zł. Zysk netto Emperii może wynieść w tym roku 38,8 mln zł, a przychody 2,12 mld złotych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)