Notowania

stalprodukt
02.06.2010 12:10

Millennium podniósł rekomendację dla Stalproduktu

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podnieśli rekomendację dla spółki Stalprodukt do neutralnie z redukuj i nieznacznie obniżyli cenę docelową akcji do 362,0 zł wobec 364,0 zł wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy Millennium Domu Maklerskiego podnieśli rekomendację dla spółki Stalprodukt do _ neutralnie _ z _ redukuj _ i nieznacznie obniżyli cenę docelową akcji do 362,0 zł wobec 364,0 zł wcześniej, wynika z raportu z 26 maja, odtajnionego w środę.

W dniu wydania rekomendacji za jedną akcję Stalproduktu inwestorzy płacili 402,0 zł, zaś w środę, ok. godz. 10:40 kurs akcji wynosił 430,0 zł i nie zmienił się w porównaniu z ostatnim zamknięciem.
_ _

_ - Po ostatnich spadkach cen akcji Stalproduktu nie sądzimy, żeby były one istotnie przewartościowane, choć P/E na ten rok na poziomie 13.3 jest z premią 23 proc. w stosunku do spółek zagranicznych. Sądzimy, że ryzyko dalszego spadku cen blachy (uważamy, że potencjał nie jest już duży) jest kompensowane uruchomieniem nowych mocy. Nieznacznie obniżamy naszą wycenę z 364 PLN do 362 PLN, jednak podnosimy rekomendację z redukuj do neutralnie po spadku ceny od naszej ostatniej rekomendacji _ - napisano w raporcie.

Stalprodukt, producent i dystrybutor wyrobów stalowych, miał 45,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 83,94 mln zł zysku rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: stalprodukt, stp, mil, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz