Notowania

makarony polskie
13.12.2010 07:56

Mispol i Makarony Polskie planują połączenie

Do 23 grudnia zamierzają uzgodnić i przedstawić akcjonariuszom szczegółowe warunki transakcji, w tym parytet wymiany akcji, strategię działania grupy oraz harmonogram połączenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Makarony Polskie)

Mispol prowadzi jednocześnie rozmowy o kupnie większościowego pakietu akcji firmy PMB. W wyniku tych transakcji ma powstać duży podmiot o przychodach przekraczających 800 mln złotych.

_ W związku z pozytywnymi wynikami analizy ekonomicznego uzasadnienia transakcji, przygotowanego na bazie szacunku potencjalnych efektów synergii i w kontekście założeń strategicznych dotyczących przyszłego funkcjonowania połączonych spółek, strony uznały za uzasadnioną kontynuację prac nad transakcją _ - podały Mispol i Makarony Polskie. Doradcą finansowym przy transakcji jest firma KPMG Advisory.

Jednocześnie zarząd Mispolu prowadzi negocjacje z akcjonariuszami spółki z branży mięsnej, PMB, dotyczące nabycia większościowego pakietu akcji tego podmiotu. W piątek Mispol informował o zawarciu warunkowych umów sprzedaży, na podstawie których kupi 81.720 akcji PMB, stanowiących 45,4 proc. kapitału zakładowego firmy, za 14,6 mln złotych.

Intencją zarządów Mispolu i Makaronów Polskich jest włączenie PMB w struktury połączonej grupy kapitałowej. _ Celem tych transakcji jest stworzenie dużego podmiotu, działającego w branży spożywczej, o łącznych rocznych przychodach przekraczających 800 mln zł. Połączenie dwóch grup kapitałowych pozwoli osiągnąć istotne synergie sprzedażowe i organizacyjne, co w efekcie umożliwi zdobycie połączonej grupie kapitałowej czołowej pozycji na każdym z rynków, na których działają zamierzające połączyć się spółki _ - podano w raporcie.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: makarony polskie, mak, mispol, mip, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz