Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mniejszy zysk Polic

0
Podziel się:

Police odwołały prognozę zysku netto na 2006r. ale utrzymały prognozę przychodów.

bFdXkhhN

Zakłady Chemiczne Police odwołały prognozę zysku netto na 2006 rok, która zakładała, że wyniesie 2,3 mln zł. Firma podtrzymała natomiast tegoroczną prognozę przychodów ze sprzedaży, na poziomie 1,67 mld zł - poinformowała spółka.

"Zasada rzetelności informacyjnej nie pozwala zarządowi na podanie prognozy zysku. Analizując sytuację w spółce zarząd uznał, że w chwili obecnej zbyt wiele czynników niemożliwych do precyzyjnego przewidzenia wpływałoby na prognozowany zysk netto. Opublikowanie w tym momencie nowej prognozy wyniku finansowego netto mogłoby wprowadzać w błąd" - napisała spółka.

"Głównym powodem odwołania tegorocznej prognozy są toczące się w spółce prace nad zagadnieniami, które mogą skutkować dalszymi decyzjami w zakresie tworzenia rezerw i odpisów aktualizujących aktywa Z.Ch. Police SA, co z kolei będzie się przekładało na poziom tegorocznego zysku netto" - dodała.

bFdXkhhP

_ Spółka podała, że będzie informowała na bieżąco o tworzeniu istotnych rezerw i odpisów. _

"Zarząd przewiduje, że będą one dotyczyły następujących obszarów: inwestycje finansowe, aktualizacja aktywów trwałych, zapasy materiałów, ochrona środowiska, świadczenia pracownicze, aktywa z tytułu podatku odroczonego" - podano.

Police poinformowały, że różnica między zapowiadaną na początku sierpnia wartością zysku netto, a szacowaną obecnie przekracza 10 proc. W sierpniu Police obniżyły prognozę tegorocznego zysku netto do 2,3 mln zł z 54,5 mln zł prognozowanych wcześniej, a przychodów do 1,67 mld zł z 1,76 mld zł, m.in. ze względu na wysokie ceny gazu i utratę rentowności produkcji amoniaku.

"Prognoza przychodów jest podtrzymana pomimo zmiany założeń w zakresie kursów walut. Obecnie zakładane wartości to 3,90 PLN/EUR i 3,10 PLN/USD. Oznacza to dalsze umocnienie złotówki co wpływa niekorzystnie na wyniki spółki" - podano.

bFdXkhhV

"Wskazać należy także na fakt pogorszenia struktury sprzedaży w segmencie nawozowym, generującym ok. 70 proc. przychodów Spółki, na rzecz mniej rentownego eksportu" - dodano.

bFdXkhiq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)