Notowania

tps
09.01.2009 08:00

Mobile TV kończy prace nad ofertą telewizji mobilnej

Mobile TV, spółka założona przez czterech operatorów komórkowych, planuje złożyć w UKE ofertę w konkursie na mobilną telewizję DVB-H do 15 stycznia - poinformował rzecznik Grupy TPSA Wojciech Jabczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redbaron/Dreamstime.com)

Mobile TV, spółka założona przez czterech operatorów komórkowych, planuje złożyć w UKE ofertę w konkursie na mobilną telewizję DVB-H do 15 stycznia - poinformował rzecznik Grupy TPSA Wojciech Jabczyński.

Jabczyński zaznaczył, że spółka założona przez 4 operatorów komórkowych kończy już prace nad wspólną ofertą. Dodał, że każdy operator podczas jej przygotowywania był odpowiedzialny za określone zadania: Orange - zarządzanie finansami i administracją, Era - sieć nadawczą, Plus - headend, czyli _ maszynkę miksująca wszystkie kanały telewizyjne _ i EPG (ang. Electronic Program Guide - elektroniczny przewodnik po programach), a Play - kontent, czyli ofertę programową.

Spółkę Mobile TV operatorzy powołali w grudniu ub.r., by wspólnie wziąć udział w konkursie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na wybór operatora telewizji mobilnej.

Czterej udziałowcy - Polska Telefonia Cyfrowa (operator Ery), P4 (Play), Polkomtel (Plus) oraz PTK Centertel (Orange) - posiadają równe prawa w spółce - po 30 udziałów stanowiących 25 proc. kapitału zakładowego.

Konkurs na operatora telewizji mobilnej DVB-H rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. UKE poinformował, że wnioski konkursowe można składać do 15 stycznia 2009 r. Termin, w którym poznamy operatora multipleksu DVB-H, zależeć będzie od liczby ofert, które wpłyną do Urzędu. Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej, zwycięzcę powinniśmy poznać do końca kwietnia 2009 r.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tps, mso, giełda, wiadomości, telekomunikacja, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz