Notowania

Mocne wzrosty na Wall Street

W dobre nastroje wprawiły inwestorów informacje z amerykańskiego rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Amerykańskie indeksy po pozytywnych danych z rynku pracy zamknęły się na plusach. Informacja o większej liczbie miejsc pracy przełożyła się również na umocnienie dolara. Kurs euro do dolara wyniósł 1,283. Wzrosły też rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich o 8,56 procent do poziomu 2,715.

Najwięcej zyskał sektor przemysłowy 1,23 procent i finansowy 1,20 procent. Jedynie sektory materiałów podstawowych i użyteczności publicznej zanotowały straty, zamykając się odpowiednio 0,21 i 0,39 procent pod kreską.

Główne indeksy grupujące największe spółki z USA urosły około 1 procent. S&P 500 zyskał 1,02 procent i wyniósł 1631 punktów, Nasdaq 1,04 procent do 2963 punktów, a Dow Jones Industrial zakończył 0,98 procent nad kreską, co oznacza poziom 15135 punktów.

Piątkowe notowania indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przed rozpoczęciem sesji w USA, tamtejszy Urząd Statystyczny opublikował raport z rynku pracy. Zatrudnienie znacznie się poprawiło, co zapowiadał dwa dni wcześniej raport ADP, wskazujący na wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 188 tysięcy. Dzisiejsze, oficjalne dane wypadły również lepiej niż zakładały szacunki ekonomistów.

Stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie sprzed miesiąca i wyniosła 7,6 procent. Rynek spodziewał się spadku o 1 punkt procentowy. Zaskoczeniem były dane dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Wzrost w czerwcu wyniósł 195 tysięcy - tyle samo co miesiąc wcześniej (rewizja ze 175 tysięcy do 195). Najwyższy przyrost zatrudnienia można było zaobserwować w sektorze związanym z czasem wolnym, usługami dla biznesu, handlem detalicznym, ochroną zdrowia i w działalności finansowej. Słabiej wyglądało zatrudnienie w przetwórstwie przemysłowym, które zanotowało kolejny spadek, trwający już 4 miesiąc z rzędu. Spadło również zatrudnienie w sektorze rządowym.

W sektorze prywatnym przybyło w czerwcu 202 tysięcy miejsc pracy. Konsensus rynkowy zakładał 175 tysięcy. Za miesiąc maj zrewidowano odczyt ze 178 tysięcy aż do 207. Długość tygodnia pracy pozostała na niezmienionym poziomie: 34,5 godzin, zaś płaca godzinowa wzrosła miesiąc do miesiąca o 0,4 procent, wobec prognozy 0,2 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Indeksy z Wall Street na zero. Czekamy na... Dzisiaj widać było duże niezdecydowanie w szeregach inwestorów z Wall Street. Wszyscy czekają na jutrzejsze ważne publikacje z rynku pracy,
Zdecydowana zmiana kierunku na Wall Street Sesja na Wall Street, pierwsza w trzecim kwartale 2013 roku, przyniosła po początkowej hossie tylko lekkie wzrosty dzięki lepszym od oczekiwań danym z otoczenia makroekonomicznego.
Mocne dane z USA. Wall Street idzie w górę Indeksy są w okolicach średnich 50-sesyjnych.
Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz