Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mocny wzrost notowań Apple na Wall Street

0
Podziel się

Zobacz, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Mocny wzrost notowań Apple na Wall Street
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)
bErIVOcB

Początek tygodnia na nowojorskiej giełdzie nie przyniósł większych zmian wartości głównych indeksów. Niewielką przewagę na rynku wciąż mają sprzedający akcje.

Inwestorzy obecni na amerykańskiej giełdzie mieli w poniedziałek okazję odnieść się do najnowszej publikacji na temat zmiany PKB w Japonii za drugi kwartał. Wzrost na poziomie 2,6 procent (annualizowany) okazał się słabszy od prognoz, które przekraczały 3,5 procent.

Ta sytuacja w ciągu dnia negatywnie wpływała na notowania akcji na europejskich parkietach, i nie inaczej było na Wall Street. Głównym indeksom kolejną sesję z rzędu trudno było pokazać wyraźniejsze wzrosty i w rezultacie inwestorzy zakończyli poniedziałkowy handel w okolicy piątkowego zamknięcia.

bErIVOcD

Główne indeksy na Wall Street podczas poniedziałkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zdecydowanie ciekawiej zapowiada się wtorkowy handel na Wall Street. Wówczas inwestorzy poznają najnowsze informacje dotyczące sprzedaży detalicznej w USA, które znów pozwolą im spekulować na temat ewentualnego ożywienia gospodarczego i przyszłości programu QE3.

Tymczasem wśród rynkowych ciekawostek warto zwrócić uwagę na wyraźny wzrost notowań koncernu Apple podczas poniedziałkowej sesji. Jego akcje zyskały prawie 3 procent. Na rynku trwają bowiem spekulacje na temat tego, że spółka już na początku września ma zaprezentować nowy model iPhone'a.

bErIVOde
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)