Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Monti pociągnął Wall Street w górę

0
Podziel się:

Nowy włoski premier daje nadzieję na rozwiązanie włoskiego kryzysu. Czyżby inwestorzy zaczęli w to wierzyć?

Monti pociągnął Wall Street w górę
(PAP/EPA)

Dopiero druga część sesji na nowojorskiej giełdzie przyniosła wyraźne odbicie głównych indeksów. Pretekstem do kupna akcji były dobre informacje z Włoch.

Nowy włoski premier Mario Monti ogłosił wieczorem, że jego rząd jest już gotowy i w środę jego skład zostanie zaprezentowany prezydentowi. Zapewnił przy tym, że nowy gabinet jest zdeterminowany, by przezwyciężyć kryzys włoskich finansów publicznych.

Ta deklaracja wpłynęła na zdecydowaną poprawę nastrojów na Wall Street. Główne wskaźniki, które przez dłuższy czas utrzymywały się na poziomie z poniedziałkowego zamknięcia, odbiły i zakończyły sesję na sporych plusach.

Indeksy na Wall Street podczas wtorkowej sesji

Deklaracja nowego szefa włoskiego rządu jest bardzo ważna, ponieważ rynki do tej pory bardzo ostrożnie podchodziły do wydarzeń w tym kraju. Widać to zwłaszcza po rekordowych rentownościach włoskich obligacji.

Informacje z Włoch podczas wtorkowej sesji na Wall Street miały dla inwestorów zdecydowanie większe znaczenie niż dane makroekonomiczne, które wcześniej napłynęły z amerykańskiej gospodarki. Pozytywnie zaskoczył zarówno najnowszy odczyt danych na dotyczących sprzedaży detalicznej, a także wskaźnik Empire State Manufacturing, jednak one nie zachęciły inwestorów do aktywniejszego kupowania akcji.

Wśród spółek notowanych w indeksie Dow Jones najwięcej zyskiwały dzisiaj koncerny Hewlett-Packard oraz Intel, których notowania poszły w górę o 3 procent. Ponad 1-procentowe spadki notowała za to sieć sklepów Wall Mart, której wyniki kwartalne okazały się nieznacznie niższe od prognoz analityków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wall;street;w;dol;inwestorzy;boja;sie;o;wlochy,162,0,966562.html) Wall Street w dół. Inwestorzy boją się o Włochy Podczas poniedziałkowej sesji na nowojorskiej giełdzie do głosu doszli sprzedający akcje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t190286.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/monti;zapowiada;szybkie;powolanie;nowego;rzadu,206,0,967374.html) Właśnie decydują się losy włoskiego rządu Wczoraj i dzisiaj Mario Monti prowadził konsultacje w sprawie powołania gabinetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t190286.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/nowy;premier;wloch;polska;w;europie;pierwszej;predkosci;strefa;euro;z;tylu,72,0,966472.html) Polska pierwszej prędkości, strefa euro z tyłu Desygnowany na premiera Włoch Mario Monti mówiąc niedawno o grożących UE podziałach sugerował, że pewne kraje poza strefą euro, jak Polska, mogą być tą Europą, która popędzi z większą prędkością dzięki międzynarodowej konkurencyjności ich gospodarek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)