Notowania

Przejdź na
mostostal export
30.10.2012 15:19

Mostostal Export zapłaci Warszawie 5,5 mln złotych

Mostostal Export zawarł z miastem stołecznym Warszawa umowę ws. ustalenia istnienia oraz wysokości wierzytelności Mostostalu wobec miasta w związku ze sprawą nieterminowego oddania ursynowskiej hali sportowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

Mostostal Export zawarł z miastem stołecznym Warszawa umowę ws. ustalenia istnienia oraz wysokości wierzytelności Mostostalu wobec miasta w związku ze sprawą nieterminowego oddania ursynowskiej hali sportowej.

Na mocy umowy Mostostal ma zapłacić miastu 5,5 mln zł, co miasto uzna za zaspokojenie wszelkich roszczeń wobec budowlanej spółki. Strony ustaliły, że z tytułu kar umownych m. st. Warszawa przysługuje wierzytelność w wysokości 7.142.002,28 zł, z czego Mostostalowi do zapłaty pozostało 5,5 mln złotych.

Zgodnie z umową, kwota 1 mln zł ma zostać uregulowana przez spółkę w terminie 3 dni od podpisania umowy. Kolejne 4,5 mln zł ma wpłynąć do miasta do 26 listopada 2012 roku._ _

_ - Terminowa spłata przez spółkę powyższej wierzytelności zaspokaja wszelkie roszczenia m.st. Warszawy wobec spółki z tytułu nienależytego wykonania umowy o roboty budowlane i pod warunkiem terminowej spłaty wierzytelności m.st. Warszawa zrzeka się jakichkolwiek dalszych roszczeń wobec spółki wynikających z lub związanych z nienależytym wykonaniem umowy o roboty budowlane _ - napisano w komunikacie.

Strony zobowiązały się zawrzeć ugodę sądową po dokonaniu przez Mostostal terminowej zapłaty ostatniej raty wierzytelności. W przypadku braku terminowej spłaty którejkolwiek z rat wierzytelności, m.st. Warszawa może odstąpić od umowy, zatrzymując uzyskane do tego momentu środki tytułem kary umownej.

Spór Mostostalu Export z miastem Warszawa dotyczy nieterminowego oddania przez spółkę hali sportowej na warszawskim Ursynowie. W styczniu 2011 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od Mostostalu Export na rzecz dzielnicy Ursynów kary umowne w wysokości 73,9 mln zł plus odsetki.

Tagi: mostostal export, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz