Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa bez prezesa

0
Podziel się:

Krzysztof Szamałek od 1 grudnia przestanie pełnić funkcję prezesa Mostostalu Warszawa SA. Do tymczasowego pełnienia tej funkcji został oddelegowany członek rady nadzorczej spółki, Santiago de la Fuente

- poinformowali przedstawiciele RN.

'Do tymczasowego pełnienia funkcji prezesa rada nadzorcza Mostostalu Warszawa oddelegowała ze swego składu Santiago de la Fuente. Chcemy jednak, aby nadal prezesem spółki był Polak' - powiedział na środowym spotkaniu z dziennikarzami Juan Ignacio Entrecalales, przewodniczący rady nadzorczej.

Dodał, że najlepszym kandydatem na prezesa byłaby osoba z branży budowlanej posiadająca jednocześnie doświadczenie w zarządzaniu firmą.

'Dzisiejsza decyzja nie oznacza żadnego pęknięcia w Mostostalu. Rada nadzorcza podjęła najlepszą decyzję z punktu widzenia działania firmy' - powiedział Entrecalales.

Krzysztof Szamałek pełni funkcję prezesa Mostostalu od maja tego roku.

Do zarządu Mostostalu Warszawa rada powołała w środę również Włodzimierza Woźniakowskiego, który objął funkcję wiceprezesa spółki, oraz Tadeusza Szymańskiego.

Przedstawiciele Acciony, większościowego akcjonariusza Mostostalu poinformowali, że strategia działania polskiej firmy będzie kontynuowana.

'Strategia została już wcześniej zdefiniowana i jest niezależna od zmian w zarządzie' - powiedział Santiago de la Fuente.

'Mostostal wszedł w dwa nowe obszary działania i zamierza dalej je poszerzać' - dodał.

Nowe obszary działalności firmy to, m.in: budowa dróg oraz inwestycje w zakresie ochrony środowiska.

Przedstawiciele Acciony, pytani o ewentualne rozmowy w sprawie odkupienia akcji Mostostalu Warszawa od Elektrimu, odpowiedzieli, że Acciona nie prowadzi takich rozmów.

Elektrim posiada 28,7 proc. akcji Mostostalu Warszawa.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)