Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa chce odbudowywać Irak

0
Podziel się:

Mostostal Warszawa, którego głównym udziałowcem jest hiszpańska Acciona, liczy na udział w odbudowie Iraku. Odpowiednie dokumenty firma złożyła zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii

- poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"Jesteśmy zainteresowani możliwością realizacji kontraktów związanych z programem odbudowy Iraku, działamy z dwóch kierunków: z Hiszpanii i z Polski, gdzie złożyliśmy odpowiednie dokumenty" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Juan Ignacio Entrecanales, przewodniczący rady nadzorczej spółki.

Dodał, że Acciona współpracowała w przeszłości z amerykańską firmą Bechtel, z którą nadal utrzymuje kontakty.

"Pracowaliśmy z nimi na rynkach arabskich i również teraz jesteśmy zainteresowani współpracą przy realizacji kontraktów w Iraku. Zawsze są to przedsięwzięcia, które przyniosą zysk" - powiedział Entrecanales.

Bechtel, prywatna amerykańska firma specjalizująca się w dużych inwestycjach infrastrukturalnych i budowie dróg, powiązana z partią republikańską Busha, uzyskała jak dotąd największy kontrakt agencji USAID na odbudowę Iraku. Jego wartość w okresie 18 miesięcy wynosi 680 mln dolarów.

Przedstawiciele Mostostalu poinformowali, że spółka planuje wziąć udział w odbudowie Iraku jako firma podwykonawcza, ale jest przygotowana również do tego aby, być wykonawcą.

Po pierwszym kwartale tego roku grupa Mostostalu Warszawa miała 2,9 mln zł straty netto, podczas gdy w ubiegłym roku był to niewielki zysk w wysokości 345 tys. zł.

Przedstawiciele spółki liczą jednak, że spółka wyjdzie na "niewielki plus" na koniec roku.

"Jesteśmy umiarkowanymi optymistami" - powiedział prezes Mostostalu Santiago de la Fuente.

W 2002 roku spółka miała 9,6 mln zł zysku netto, a grupa 11,2 mln zł.

Poprawy sytuacji w budownictwie prezes Mostostalu upatruje w wejściu Polski do Unii Europejskiej.

"Jesteśmy zatroskani obecną sytuacją w branży.(...) Oczekujemy, że możliwość wykorzystania środków unijnych pozwoli nam na pokonanie przeciwnych zjawisk. Liczymy, że podpiszemy jakieś większe kontrakty" - powiedział prezes.

Przedstawiciele Acciony, pytani o ewentualne plany odkupienia akcji Mostostalu Warszawa od Elektrimu, odpowiedzieli, że Acciona nie ma takich planów.

"Jeżeli otrzymamy informację, że taki pakiet jest wystawiony na sprzedaż, to kierownictwo przeanalizuje sprawę zakupu i podejmie jakąś decyzję. Nie mamy w tej chwili założonego posunięcia w tej sprawie" - powiedział Santiago de la Fuente.

Elektrim posiada 28,7 proc. akcji Mostostalu Warszawa.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)