Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mostostal Warszawa zwołał NWZA na 6 marca 2002 roku

0
Podziel się:

Mostostal Warszawa SA w odpowiedzi na zgłaszane przez Elektrim i Accionę wnioski postanowił, że NWZA spółki odbędzie się 6 marca 2002 roku

- podała spółka w środowym komunikacie.

O zwołanie NWZA Mostostalu do zarządu zwrócił się początkowo Elektrim, który 16 stycznia zażądał niezwłocznego zwołania zgromadzenia, aby wybrać członków rady nadzorczej spółki w drodze głosowania grupami.

Elektrim ma 28,4 proc. akcji Mostostalu Warszawa.

Natomiast 29 stycznia swój wniosek o zwołanie NWZA przedstawiła Acciona SA, mająca 49 proc. głosów na WZA Mostostalu Warszawa SA, która zaproponowała termin 6 marca.

Acciona chce, aby w porządku obrad zgromadzenia akcjonariuszy umieścić punkty dotyczące zmian w statucie spółki, zmiany liczby i składu rady nadzorczej oraz zmiany zasad ich wynagradzania.

W planie NWZA znalazły się: zmiany w statucie spółki oraz zmiana liczebności i składu rady nadzorczej w drodze głosowania oddzielnymi grupami oraz zmiany zasad ich wynagradzania.

Między głównymi akcjonariuszami warszawskiej spółki od dłuższego czasu dochodziło do konfliktów, a Elektrim domagał się odwołania prezesa Neila Balfoura, zarzucając mu działanie na szkodę spółki.

Do zaostrzenia konfliktu doszło w połowie kwietnia 2001 roku, gdy skłócone strony zorganizowały dwa oddzielne walne zgromadzenia, po których powołano dwa zarządy Mostostalu Warszawa.

Później jednak obaj akcjonariusze doszli do porozumienia, w efekcie czego w sierpniu 2001 roku odbyło się NWZA, podczas którego wybrano nową radę nadzorczą. W jej skład weszło pięciu przedstawicieli Acciony oraz dwóch Elektrimu.

We wrześniu 2001 roku rada nadzorcza Mostostalu Warszawa pozostawiła Neila Balfoura na stanowisku prezesa spółki.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)