Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mostostal Zabrze przedstawił szczegóły reorganizacji grupy

0
Podziel się

Mostostal Zabrze skończy reorganizację w 2014 roku. Chce sprzedać nieruchomości o wartości 74 mln zł.

Mostostal Zabrze przedstawił szczegóły reorganizacji grupy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyAfXjF

Mostostal Zabrze zamierza zakończyć proces reorganizacji struktury grupy w 2014 roku. Wystawi na sprzedaż nieruchomości o wartości księgowej 74 mln zł. Nie wyklucza akwizycji biura inżynieryjnego.

Mostostal Zabrze zapowiada reorganizację grupy kapitałowej, optymalizację posiadanego majątku trwałego oraz rozwój kompetencji projektowo-technologicznych w grupie.

Na lata 2013-2014 zaplanowano reorganizację grupy, w wyniku której mają powstać cztery filary skupione wokół czterech spółek zależnych:

bDyAfXjH

- spółki konstrukcyjno-montażowej, która powstanie w wyniku przejęcia przez Mostostal Kędzierzyn zakładów montażowo-produkcyjnych: ZMP Czechowice, ZMP Częstochowa, ZMP Pokój oraz ZMP Katowice;

- spółki realizującej roboty ogólnobudowlane oraz drogowe (powstanie przez włączenie PRI do Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego;

- spółki Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe, wykonującej maszynowe konstrukcje stalowe.

- spółki technologiczno-projektowej stworzonej na bazie PI Biprohut;

bDyAfXjN

Mostostal Zabrze nie wyklucza akwizycji specjalistycznego biura inżynieryjnego z sektora energetycznego w celu wzmocnienia pozycji spółki Biprohut.

W wyniku powyższych działań spółka oczekuje wzmocnienia pozycji konkurencyjnej utworzonych spółek zależnych przy ubieganiu się o realizację kontraktów o większej wartości, lepszego wykorzystania zdolności wytwórczych, wzrostu wydajności pracy oraz obniżenia kosztów zarządzania i nadzoru.

W ramach optymalizacji posiadanego majątku, Mostostal Zabrze ustalił też listę nieruchomości przeznaczonych do zbycia. Ich łączna wartość księgowa według stanu na koniec III kw. 2012 r. wyniosła 74 mln zł.

_ - W opinii zarządu, łączne wpływy ze sprzedaży nieruchomości w roku 2013 i latach kolejnych mogą przekroczyć poziom ich wyceny księgowej _ - napisano w komunikacie.

bDyAfXjO

_ - Zarząd przewiduje, że przedstawione działania w zakresie reorganizacji oraz optymalizacji majątku grupy kapitałowej przyniosą liczne korzyści, zarówno w wymiarze finansowo-kapitałowym, jak i funkcjonalno-efektywnościowym oraz przyczynią się do wzmocnienia kompetencji Grupy przy kompleksowej realizacji kontraktów, w tym dla sektora energetycznego _ - napisano w komunikacie.

W listopadzie Mostostal Zabrze zapowiadał, że zakończenie restrukturyzacji planuje do końca 2013 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDyAfXki
giełda
KOMENTARZE
(0)