Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
03.11.2016 16:31

MR: 320 mln zł dla MŚP w Programie Polska Wschodnia

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 03.11.2016 (ISBnews) - Rusza konkurs, w którym konsorcja mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw mogą otrzymać dotację na stworzenie produktów sieciowych w Polsce Wschodniej, poinformowało ministerstwo rozwoju. Wnioski można składać w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do 30 listopada 2016 r.

Jak wyjaśnia resort produkty sieciowe to przedsięwzięcia, które jedną koncepcją połączą rozproszone atrakcje, miejsca, obiekty i usługi z minimum dwóch województw w gotową do sprzedaży ofertę.

"Chcemy zmotywować przedsiębiorców do umiejętnego wykorzystania walorów i potencjału makroregionu w biznesie. Efektywnie zainwestowane środki z Programu Polska Wschodnia przełożą się m.in. na wzrost konkurencyjności firm, większą liczbę atrakcyjnych produktów na rynku oraz powstanie nowych miejsc pracy" - powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie.

W konkursie mogą startować konsorcja składające się z minimum 10 MŚP. Dofinansowanie otrzymają projekty wpisujące się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji, wspólnych dla co najmniej dwóch województw. Aby przedsięwzięcia kwalifikowały się do wsparcia, muszą obejmować:

- inwestycje w spójną infrastrukturę;

- rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych;

- opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu, podano także.

"Innym kryterium, który muszą spełnić projekty startujące w konkursie, jest utworzenie co najmniej 20 miejsc pracy" - podsumował resort.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz