Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
peo
12.06.2008 15:42

MSP chce wyemitować obligacje zamienne na akcje Pekao SA i TP SA

Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż resztówek Pekao SA i Telekomunikacji Polskiej SA poprzez emisję obligacji zamiennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa sprzedaż resztówek Pekao SA i Telekomunikacji Polskiej SA poprzez emisję obligacji zamiennych - poinformował wiceminister skarbu Michał Chyczewski.

- _ Zdajemy sobie sprawę z sytuacji na giełdzie i z tego powodu atrakcyjne nam się wydają takie rozwiązania jak obligacje zamienne, czyli sprzedaż opcji zakupu tych pakietów pod pewnymi warunkami _ - powiedział Chyczewski.

- _ Jest to jedna z rozważanych koncepcji, decyzje w tej sprawie nie zapadły. Analizujemy cały czas inne możliwości i prowadzimy rozmowy z inwestorami _ - dodał.

Wiceminister nie chciał zdradzić więcej szczegółów. Poinformował, że rozważana opcja sprzedaży resztówek poprzez emisję obligacji zamiennych dotyczy Pekao SA, TP SA, a także Banku Handlowego.

Resort skarbu informował wcześniej, że rozmawia z France Telecom w sprawie bezpośredniej sprzedaży resztówki akcji TP SA oraz, że sprzedaż ta zaplanowana jest na 2009 rok.

Resort skarbu ma obecnie 4,05 proc. akcji TP SA. Główny akcjonariusz telekomunikacyjnej spółki - France Telecom, który ma 48,58 proc. informował wcześniej, że jest zainteresowany odkupieniem tego pakietu od skarbu państwa.

Resort skarbu informował także, że finalizuje negocjacje z włoskim UniCredit w sprawie sprzedaży resztówki akcji banku Pekao SA.

UniCredit ma obecnie 59,36 proc. akcji Pekao SA. Do Skarbu Państwa należy 4,1 proc. akcji polskiego banku.

Tagi: peo, tps, resztówki, obligacje zamienne, skarb państwa, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz